Choroby nerek

Witam. Mam stały stan podgorączkowy, obecnie była temperatura i 38,6. Bolą mnie stawy i mięśnie szczególnie ok lędźwiowe i miedzy łopatkami a także okolice żeber. Zażywam sterydy 4 mg i Arechin ze względu na stawy, jestem obserwowana w kierunku układowej choroby tkanki łącznej. W przeszłości były incydenty białka w moczu pow 25 mg, leukocyty w moczu i osadzie obecne stałe 15-20 wpw. W ostatnich 3 miesiącach schudłam 5 kg, i męczą mnie zlewne poty zarówno w dzień jak i w nocy. Do tego teraz pojawił sie rozwijający ból głowy od potylicy do skroni, wcześniej cała szczeka mnie bolała. W cytologii moczu stwierdzono wiele komórek nabłonka płaskiego i utoliteralnego o cechach degeneracji. Możliwe jest ze sterydy maskują chorobę nerek? EGfr ostatnio było 67, kreatynina 1,04. Obecnie było 0,78 ktreatyniny ale eGfr mi nie wyliczono. Obrzęki nóg męczą mnie stałe, w maju przestały pracować naczynia w stopach uszkodziło mi paznokcie u dużych palców. Widać zasinienie. Prosze o rade. Boje sie ze to nerkis a nie ukladowka nękanie od ponad lat. Zapalenia pęcherza ok 10 razy w roku. Teraz mocz jest mętny i oddaje go tylko 2 razy góra 3 w ciągu dnia. Prosze o pomoc.

dr n. med. Maciej Świtoński

Diagnostyka chorób układowych tkanki łącznej trwa czasami bardzo długo - nawet latami. Steryd w tej dawce nie maskuje niczego. Dopóki nie będzie postawione ostateczne rozpoznanie, taka terapia jest jak najbardziej prawidłowa. Nie znam pozostałych szczegółów, ale trzeba cierpliwie wytrzymać do końca diagnostyki reumatologicznej.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3371 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.