Bole brzucha

Witam. Od 4 miesięcy miewam bole brzucha. Przewaznie jest to klujacy ból nie zbyt silny na lewo od pępka. Czasem zdaza sie ze pojawia sie także z prawej strony oraz z lewej ppd zebrem, albo w dple brzucha. Z badania usg nic nie wyszło , lekarz jedynie zapytał czy uprawiam jakiś sport bo lewa strona brzucha jest jakby bardziej wyrobiona, cokolwiek to miało znaczyć. morfologia bez większych zmian. Gastrolog wlasciwie niczego nie stwierdził , dal leki na podrasowanie jelit, gastrobutin i cos na kształt no spy. Przez jakis czas bole sie uspokpily jednak od jakiś dwóch tyg znów sie pojawiają mimo ze leki nadal zazywam. Co robić? Co to może być? Jelita? Trzustka? Dodam ze onych dolegliwości nie mam. Pozdrawiam.

dr n. med. Maciej Świtoński

Objawy całkowicie niecharakterystyczne dla żadnej jednostki chorobowej. Nie ma to oczywiście nic wspólnego z patologią trzustki, lub innego narządu zlokalizowanego w jamie brzusznej. Pozostaje obserwacja i postępowanie objawowe. W momencie dyskomfortu odczuwanego pod postacią Kłucia w jamie brzusznej należy przyjąć lek rozkurczowy. Kontrola u lekarza POZ.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3463 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.