Ból w dolnej cześci kregosłupa

Dzień dobry Panie doktorze.Od dłuższego czasu miewam bóle w okolicy kości ogonowej jest to ból podczas siadania,wstawania a takze wysilku przy oddawania stolca.Jest to dość uciążliwe i nie mam pojecia skąd wzieła sie ta dolegliwość,nie miałam żadnego urazu,jestem aktywna fizycznie i wage mam w normie.Bol czasami zanika na jakis czas po czym znow sie pojawia.Czy po moim opisie moze Pan mi coś poradzić co to moze byc,ewentualnie do jakiej specjalizacj lekarza powinnam sie udac?Dodam ze mam 37 lat.Dziekuje i pozdrawiam

dr n. med. Maciej Świtoński

Koksygodynia nie jest zjawiskiem częstym. Trudna do skutecznego leczenia. Najczęściej kojarzona jest z przebytym urazem. Leczenie przeciwbólowe a w ostateczności resekcja kości guzicznej. Nir mniej zanim zajmie się Panią ertooeda / neurochirurg, to powinien znadać Panią chirurg pod kątem ewentualnych schorzeń odbytu i okolicy okołoodbytowej.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3345 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.