Ból w dolnej cześci kregosłupa

Dzień dobry Panie doktorze. Od dłuższego czasu miewam bóle w okolicy kości ogonowej jest to ból podczas siadania, wstawania a także wysiłku przy oddawaniu stolca. Jest to dość uciążliwe i nie mam pojęcia skąd wzięła się ta dolegliwość. Nie miałam żadnego urazu, jestem aktywna fizycznie i wagę mam w normie. Ból czasami zanika na jakiś czas, po czym znów się pojawia. Czy po moim opisie może Pan mi coś poradzić ? Co to może być? Ewentualnie do jakiej specjalizacji lekarza powinnam się udać? Dodam, że mam 37 lat. Dziękuje i pozdrawiam

dr n. med. Maciej Świtoński

Koksygodynia nie jest zjawiskiem częstym. Trudna do skutecznego leczenia. Najczęściej kojarzona jest z przebytym urazem. Leczenie przeciwbólowe a w ostateczności resekcja kości guzicznej. Nie mniej zanim zajmie się Panią ortopeda/neurochirurg, to powinien zbadać Panią chirurg pod kątem ewentualnych schorzeń odbytu i okolicy okołoodbytowej.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3476 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.