Ból po założeniu ortezy

Witam. 6 tygodni temu skręciłam staw skokowy. Po RTG wykonanym na SOR założono mi szynę gipsową na 2 tygodnie. W opisie pierwszej pomocy jako rozpoznanie wpisano skręcenie z naderwaniem bliżej nieokreślonych części stopy i dano skierowanie do przychodni W przychodni po 2 tygodniach zdjęto mi szynę lekarz zalecił RTG ponieważ noga była jeszcze spuchnięta i obolała. Po RTG lekarz poinformował mnie, że odłamek kości uciska więzadło i noga wylądowała na kolejne 4 tygodnie w szynie. Wczoraj pojawiłam się na wizycie kontrolnej lekarz tym razem nie zalecił RTG noga nadal lekko opuchnięta pod wpływem dotyku kostka troszkę bolała natomiast silniejszy ból odczuwałam w pobliżu kostki bardziej przy środku stopy Między kostką a palcami. Lekarz zalecił ortezę i kontrolę za półtorej tygodnia. Po założeniu ortezy odczuwam spory ból w miejscu gdzie bolało podczas badania. W nocy nasilił się on tak bardzo że musiałam zdjąć ortezę nie byłam w stanie dłużej wytrzymać. Czy to normalne, że czuję ból w ortezie i w ogóle pod wpływem dotyku? Dlaczego w szynie gipsowej ten ból był znacznie mniejszy?

dr n. med. Maciej Świtoński

Uraz stawu skokowego może nieść za sobą długofalowe konsekwencje. Powrót do pełnej, lub do części sprawności stawu sprzed urazu jest długi i możliwy po przebyciu leczenia rehabilitacyjnego. Z czasem dolegliwości opisane w liście ustąpią. Niestety mogą powracać nawet w odległym czasie po urazie w związku z np. nadmiernym wysiłkiem. Zatem po zakończonym leczeniu ortopedycznym konieczna będzie rehabilitacja. W zależności od ciężkości urazu pierwotnego leczenie może potrwać nawet kilka miesięcy.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3463 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.