Ból po operacji zylakow

Witam.2 tyg temu miałam usuwana zyłe odpiszczelowa tylko czesci udowej oraz zamrazane i wycinane zylaki w dolnej czescii nogi.Mam ogrony krwiak na udzie ktory strasznie boli,a skora w tym miejscu jest jakby bez czucia.Ciagle kuleje .Jak dlugo moze utrzymywac sie ten stan i co robic aby zmniejszyc ból bez tabetek.

dr n. med. Maciej Świtoński

Krwiak po odcinkowym strippingu, czyli po odcinkowym wyrwaniu / usunięciu żyły odpiszczelowej jest naturalnym zdarzeniem pooperacyjnym. Po operacji powinno się stosować pończochy o wzmożonym ucisku - II klasa ucisku. Można zastępczo bandażować kończynę dolną od placów stopy poprzez piętę (!) do połowy uda bandażem Codoban. W nocy wskazane uniesienie kończyny dolnej. Można smarować miejsca wchłaniających się krwiaków maścią Lioton 1000. Rehabilitacja również będzie miała dobry wpływ na proces powrotu do zdrowia. Niedoczulica skórna z czasem będzie coraz mniejsza, aż w końcu stanie się niezauważalna. Cały proces wchłaniania się krwiaków pooperacyjnych potrwa jeszcze ok 2 - 3 tygodni.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3209 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.