Blizna po operacji tarczycy

Dzień dobry, w kwietniu miałam usunięta tarczycę. Przy zdejmowaniu szwów w poradni chirurgicznej lekarz zostawił mi w ranie kawałek nitki, nie mógł go wyciagnąc bo był mocno zaszyty. Obecnie nic mnie nie boli , piecze i nie swędzi, ale zrobiła mi się blizna dosyć gruba nie wiem czy to przez tą nitkę czy to normalny proces. lekarz powiedział mi, że to nie przez tą nitkę i kazał smarować maścią na blizny, tylko nie wiem, czy mogę skoro szew nie jest zdjęty. Nie mogę patrzeć na tą ranę bardzo proszę o poradę dziękuję

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie widząc stanu miejscowego, nie widząc, czy to był szew ciągły śródskórny ulegający resorbcji, czy też były to szwy pojedyncze nie jestem w stanie czegoś sensownego doradzić. Bliznowiec w ranie po jego ostatecznym zorganizowaniu można zlikwidować poprzez wycięcie blizny i ponowne zeszycie skóry. Najbardziej kompetentnych rad udzieli Pani chirurg plastyczny. Do lekarza tej specjalności należy się zatem zgłosić. Oceni bliznę i zaproponuje sposób postępowania.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3474 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.