Błąd w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Dorin

Witam, Bardzo proszę o pomoc w sprawie pomyłki w przyjęciu leku Dorin. Mam 26 lat, pierwszy raz stosuję antykoncepcję hormonalną, lek zakupiono na receptę. Poczekałam do ostatniego dnia miesiączki i wczoraj 13.08.2017, przyjęłam pierwszą tabletkę Dorin z innego dnia tygodnia, sądząc po kolejności oznakowanej strzałkami z drugiego tygodnia - przy prawidłowym trzymaniu blistra - prawy dolny narożnik (przy czym na opakowaniu nie wskazano pierwszego dnia - strzałki tworzą obiegzamknięty)- przepraszam jeśli mój opis jest niedostatecznie fachowy, nie mogę znaleźć informacji odnośnie rodzaju tabletek - jedno, trój - fazowy, i kieruję do Pana Doktora pytanie, co w tej sytuacji zrobić? (rozpocząć od lewego narożnika i opuścić tą jedną tabletkę za kilka dni, gdy do niej dojdę, czy nie ma to znaczenia i przyjmować kolejne z nieprawidłowymi dniami tyg.), po badaniu 2 tyg. temu, lek przepisano tylko ze względu na ochronę antykoncepcyjną i poprawę jakości skóry, kolejna wizyta u ginekologa może odbyć się za 2 dni, wobec tego piszę do Pana Doktora zapytanie aby nie pominąć tych dni. Z góry dziękuję z odpowiedź

dr n. med. Piotr Siwek

Tabletki te mają wszystkie taki sam skład, więc właściwie kolejność ich przyjmowania jest dowolna. Proszę przyjmować 1 codziennie o tej samej porze. Po skończeniu opakowania 7 dni przerwy ... i od nowa. Proszę pamiętać, że w tym miesiącu nie jest Pani zabezpieczona antykoncepcyjnie, bo rozpoczęła Pani niewłaściwie. Prawidłowo pierwsze opakowanie rozpoczynamy w pierwszym, a nie ostatnim dniu miesiączki. Od następnego miesiąca ochrona będzie już działała.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4417 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.