Bilirubina w moczu

Witam. Na początku grudnia pojawiła mi się bilirubina w moczu (ciemniejszy kolor moczu najbardziej z rana ). W badaniu mam podwyższony poziom bilirubiny bezpośredniej (próby wątrobowe i bilirubina całkowita w normie). Oprócz tego miałam podwyższony marker Ca-72-4 i objawy od strony żołądka (rok temu zdiagnozowano refluks i teraz doszło odbijanie pustym powietrzem bardzo często). Wykonane 3 gastroskopie w przeciągu 4 msc , TK jamy brzusznej z kontrastem, 3x USG, rezonans magnetyczny jamy brzusznej i dróg żółciowych. Żadne z tych badań nie dało odpowiedzi co się dzieje. Wątroba jest w normie, drogi żółciowe nie są poszerzone. Wirusy wykluczone. Na początku lutego doszedł lekki świąd skóry. Mimo że minęło już 4 msc bilirubina nie rośnie i nie maleje. Próby wątrobowe; alt - 14, aspat - 17, ggtp -15, fosfataza zasadowa- 85. Ob 7, crp 4, nie wiem już co robić bo nic się nie wyjaśniło do tej pory mimo tylu badań lekarze rozkładają ręce :( proszę o pomoc. Mam 26 lat.

dr n. med. Maciej Świtoński

Jeśli wszystko jest w normie, to oznacza, że w chwili obecnej jest Pani zdrowa. Odbijania przy prawidłowej gastroskopii nie są objawem chorobowym. Pozostaje obserwacja pod kontrolą gastroenetrologa.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3466 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.