Kolpexin "T"

 • Skład

  Wkładka dopochwowa jest wykonana z nietoksycznego i odpornego na płyny ustrojowe materiału medycznego ze stalową kulką wewnątrz oraz wtopioną silikonową nicią poliamidową. Rozmiary wkładek są uszeregowane wg średnicy: 44, 42, 39, 36, 32 i 28 mm

 • Działanie

  Wkładka terapeutyczna służy przywróceniu prawidłowej budowy anatomicznej i fizjologicznej w obrębie miednicy mniejszej, szczególnie mięśni i więzadeł, odpowiedzialnych za prawidłową statykę narządów płciowych. Może być używana tylko podczas chodzenia (maksymalnie do 30 minut jednorazowo), w trakcie którego następuje ćwiczenie mięśni w obrębie miednicy mniejszej. W trakcie chodzenia następuje wychylenie stalowej kulki w stosunku do unieruchomionej w pochwie wkładki. W chwili zderzenia kulki ze ścianą wkładki powstaje impuls mechaniczny, który rozprzestrzenia się wzdłuż ścian wkładki, wywołując reakcję skurczową włókien mięśniowych znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

 • Wskazania

  Leczniczo i profilaktycznie w wysiłkowym nietrzymaniu moczu bez znacznego obniżenia narządów moczopłciowych oraz w zapobieganiu obniżenia narządów moczopłciowych.

 • Przeciwwskazania

  Nieodprowadzalne tyłopochylenie macicy, duże rektocele. Ciąża. Nie stosować w okresie połogu, w czasie miesiączkowania oraz w czasie występowania innych krwawień z dróg rodnych.

 • Efekty uboczne

  Bóle mięśni w obrębie miednicy mniejszej.

 • Dawkowanie

  Zakładanie korekcyjnej wkładki powinno odbywać się w pozycji leżącej z głową podpartą i zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanowych, co gwarantuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Badania kontrolne powinny być przeprowadzane co 4 tygodnie aż do zakończenia leczenia tj. możliwości stosowania wkładek o rozmiarach profilaktycznych. Wkładkę terapeutyczną można stosować jednorazowo nie dłużej niż 30 minut ze względu na zmęczenie mięśni, które ujawnia sie znacznie później i może utrzymywać się przez wiele godzin. Jeżeli chodzenie z wkładką przez 30 minut wywołuje bóle, należy skrócić czas noszenia wkładki do 15-20 minut.

 • Danych o lekach dostarcza: