Aseksualna u ginekologa

Panie Doktorze, jestem kobietą aseksualną. Nigdy nie współżyłam. Mam stałego ginekologa. Regularnie się badam, bo od lat mam problemy z torbielami jajników. Jestem po trzydziestce. Widzę, że mojemu lekarzowi zależy na mojej ciąży. Mi samej także, bo marzę o dziecku, ale niestety wiem, że tego nie zrealizuję. Tym bardziej bolą mnie pytania "kiedy". Nie wiem co mam robić. Czy powiedzieć lekarzowi o aseksualności? Co jeśli nie będzie chciał już mnie leczyć? Proszę o odpowiedź.

Cytologia - atypowe komórki ASC

Doktorze zrobiłam ostatnio cytologię i wyszła mi grupa 3 Atypowe komórki ASC zalecenia kontrola cytologiczna za 6mc. Bardzo się martwię

Kolposkopia tradycyjna czy videokolpodkopia / kontynuacja

Panie doktorze bardzo serdecznie dziękuję za opinie .. ja obecnie uczęszczam do lekarza, który posługuje sie videokolposkope, wcześniej kilka miesięcy temu byłam u lekarza, który wykonywał badanie tradycyjnym sprzętem hmm i badanie nieco się różni , głównie tym że podczas pierwszego badania lekarz nie wykrył endometriozy szyjki macicy, a lekarz na videokolposkopie od razu dostrzegł zmiany tego rodzaju ( miewam typowe dolegliwości ). Nie wiem co mam o tym myśleć. Wynik Ascus, stan zapalny - czy to może być efekt tej endometriozy? Czy te ogniska mogą doprowadzać do stanów zapalnych i stąd taki wynik ? Dodam, że miałam usuwaną nadżerkę .. Czekam obecnie też na wynik testu na hpv .. gdyby nie odległość już dawno byłabym u pana doktora na wizycie ( jestem ze Słupska ) .. pozdrawiam bardzo serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedz

Cytologia ASC us 3 gr / kontynuacja pytania (ASC-US, dysplazja)

Dziękuję panie Doktorze za odpowiedź (kobieta, lat 39). Odpowiedź pana doktora w kwestii wyniku usuniętej nadżerki, który jest niezbędny do oceny klinicznej, panie doktorze, z tego, co pamiętam, to została ona wycięta, tzn. tylko to miejsce „chore” i to zostało poddane do badania histopatologicznego. Wynik: materiał może odpowiadać nadżerce gruczołowej; nie stwierdza się neoplazji śródnabłonkowej; reasumując nic nie stwierdzono nieprawidłowego, po tym zrobiłam kolejną cytologię, wyszła 2 ( przed zabiegiem dwa razy 2 gr) i po ok. 7 miesiącach ten ASC-US, stan zapalny, odczyn zapalny i kolposkopia, część pochwowa walcowata pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z licznymi ziarninami, wokół ujęcia zewn. strefa regeneracji z punkcikowaniem, granica międzynabłonkowa widoczna na tarcze po próbie kw oct zbielenie 2 st . Mam skierowanie na wycinki i łyżeczkowanie kanału szyjki, czy to może oznaczać dużą dysplazję? Przy ASC-US (nie ASC-H) , bardzo jestem zestresowana. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam.

Cytologia – stan zapalny w kolposkopii. Czy to wiarygodne badanie?

Doktorze, dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: czy wynik ASC atypowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego, mogą być widoczne ze względu na zapalenie szyjki? Kolposkopia pokazała stan zapalny i mam negatywne typy wirusów. Czy kolposkopia jest wiarygodnym badaniem? Pokazałaby zmiany CIN na szyjce i ewentualnie raka? Bardzo się boję, a marzę - tak jak wcześniej pisałam - o dzidziusiu.

Biopsja – HPV/CIN1 LSIL i dysplazja małego stopnia

Witam serdecznie, w maju otrzymałam informację o złej cytologi HPV/CIN1 LSIL. Zrobiłam typowanie, wyszedł HPV 16 CIN 1; w czerwcu miałam kolposkopię gfxe, lekarz powiedział, że jest CIN 1 dysplazja małego stopnia - była pobrana biopsja. Martwi mnie to, że badanie to nie potwierdziło CIN 1 dysplazji małego, a jednak lekarz na badaniu mówił mi, że potwierdza CIN 1 dysplazję małego stopnia.

Endometrioza szyjki macicy stwierdzona w kolposkopii

Dzień dobry, lekarz podczas badania kolposkopowego (videokolposkopia) stwierdził endometriozę szyjki macicy (dolegliwości u mnie: ból podbrzusza, ból krzyża, ciągle wzdęty brzuch, plamienia brunatne przed miesiączką - na ok. tydzień), pytanie do pana doktora: czy wykonanie badania kolposkopowego podczas tych delikatnych plamień było możliwe; i czy te plamienia nie zakłóciły obrazu widoczność struktur, np. naczyń, czy możliwości wykrycia innych nieprawidłowości (dysplazji)? Po drugie: czy jeśli wzięłam probiotyk dzień przed badaniem kolposkopowym, to czy to miało także wpływ na wynik badania, ślicznie dziękuje za odpowiedz, Karolina

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.