Powtórka cytologii

Dzień dobry, panie Doktorze miałam cytologię, gdzie wyszła mi grupa 3a, miałam powtórzyć badanie po 3 miesiącach i tak zrobiłam. Dziś dostałam wynik, że moja próbka została uszkodzona podczas transportu (cytologia płynna) i zostałam poinformowana przez pielęgniarkę, że dopiero mogę ją powtorzyc za 3 miesiące. Czy to prawda? Nie mogę zrobić w przeciągu tygodnia? Niepokoję się, że to się trochę przeciąga w czasie. Powtórkę cytologii robiłam 21 grudnia 2018 roku. Dziękuję Martyna

Pęknięcie torbieli (kontynuacja)

Napisał Pan "delikatne ćwiczenia zapobiegną powstaniu zrostów". Czy zrosty są nieuniknione? Niemal każdy mój cykl kończy się torbielą. Część się wchłania. Część pęka tak, jak ta ostatnia. Nie mam dzieci. Czy grozi mi niepłodność?

Naczyniak cd.

Czy może być ginekolog? Czy musi być dermatolog? Nie wyobrażam sobie zmian na waginie pokazywać dermatologowi. Ginekolog wydaje mi się bardziej odpowiedni, ale nie wiem czy ma dość wystarczającą w tym zakresie wiedzę? Zmiana ma około 5 mm. Kiedyś była płaska, ale podrażnia ją depilacja i zrobiła się wypukła. Jestem jeszcze dośc młodą kobietą i nie chcę oszpecić mojej waginy niepotrzebnymi bliznami.

Obrzęk pochwy i warg sromowych

Witam, od wczoraj odczuwam pieczenie w okolicach intymnych. Ponadto dziś zauważyłam, że narząd ten jest nabrzmiały. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Czy mogę poczekać na wizytę u lekarza czy zgłosić się na izbę przyjęć

Badania USG

Dzień dobry jestem 2 miesiące po poronieniu, bez zabiegu łyżeczkowania, gdzie endometrium wynosiło 25mm. Po ostatnim USG - opis jest taki: "Trzon macicy przodozgiety długość 55mm, endometrium niejednorodne grubość 16mm. Przestrzeń płynowa 25×12mm. Co to takiego może być. Proszę o odpowiedź.

Naczyniak

Jak odróżnić naczyniaka warg sromowych większych od zmiany nowotworowej o charakterze złośliwym?

Pęknięcie torbieli

Badanie USG wykazało płyn za macicą. Wcześniej na jajniku była torbiel, która prawdopodobnie pękła. Bolalo mocniej w środku cyklu oraz w pierwszym dniu miesiączki. Obecnie odczuwam rozlane pobolewanie w dolnej lewej części brzucha. Biorę leki przeciwzapalne. Czy może to być podrażnienie otrzewnej? Czy mogę zacząć ćwiczyć? Czy czekać aż pobolewanie całkowicie ustąpi?

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4617 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.