Konieczność łyżeczkowania

Panie doktorze, mam 55 lat miesiączka ostatnia 10.2017. Po roku tj. 10 2018 krwawienie i łyżeczkowanie. Wynik przerost prosty endometrium bez atypii. Teraz w te upały wystąpiło lekkie plamienie w dwa dni 10-11 06 2019. Czy istnieje konieczność ponownego łyżeczkowania? Niepokoję się, a wizyta dopiero w lipcu.

Opryszczka wargowa

Dlaczego z powodu opryszczki wargowej przekłada się łyżeczkowanie macicy o dwa tygodnie?

Przeciwciała różyczka

Witam serdecznie. W 12 tc robiłam badania na obecność przeciwciał różyczki IGG oraz IGM. IGG wyszło ponad 500 z racji szczepienia , które przeszłam jako nastolatka. Natomiast IGM wyszło reaktywne. Wynik 1.12 , gdzie norma niereaktywne była 0.8 . Jak to możliwe? Dodam że 2 lata temu IGG wynosiło tyle samo czyli ponad 500. Możliwe że to błąd pomiaru ? Pozdrawiam Kowalewska Agnieszka

Prawdopodobieństwo zapłodnienia

Jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia, gdy mężczyzna dotknął swojego penisa, na krótko i następnie próbował wykonać placówkę, ale jedynie stymulował przez moment łechtaczkę i na bardzo krótki moment wsunął niezbyt głęboko palec do pochwy. Kobieta jest dziewicą, to był chyba 10 dzień cyklu

Prawdopodobieństwo zapłodnienia

Jaka jest szansa na zapłodnienie w sytuacji, gdy dotknięto penisa, a następnie robiono kobiecie palcówkę w czasie jej 10 dnia cyklu?

Prawdopodobieństwo ciąży

Jakie są szanse na ciążę jeżeli ocieraliśmy się z partnerem w bieliźnie dzień przed okresem, doszło do wytrysku (przez dwie pary bielizny oraz podpaskę)?

Wirus HPV - czy potencjalna partnerka jest nosicielem

Witam! Mam pytanie o wirusa HPV. Rozpoczynam nową znajomość romantyczną i dziewczyna oświadczyła mi, że 5 lat temu miała infekcję wirusem hpv (w tej chwili ma 30 lat). Prawdopodobnie miała stan przedrakowy (dysplazji szyjki macicy?), operację (nie powiedziała dokładnie jaką; niestety nie znam historii jej choroby). Po operacji i leczeniu miała robione badanie genetyczne HPV mRNA (ocena mRNA HPV w materiale cytologicznym). Mam przed sobą wyniki (które załączam), gdzie jest napisane: "nie wykryto mRNA wirusa HPV wysokiego ryzyka w komórkach pobranych z szyjki macicy". Krótkie pytanie - czy rzeczywiście nie ma się czego obawiać. Minęło 5 lat, jest pod stałą kontrolą ginekologa. Czy rzeczywiście nie jest już nosicielką HPV wysokiego ryzyka? Ja sam miałem robione testy na HPV (37 rodzajów i nie jestem nosicielem). Czy mimo tego mogę od niej "złapać" wysokoonkogennego hpv?

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4736 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.