SZCZEPIENIE PRZYPOMINAJĄCE P/WZW B

Mam 35 lat. W ubiegłym roku lekarz przepisał mi 4 dawkę szczepionki przypominającej przeciw WZW B, gdyż minęło 5 lat od szczepienia podstawowego w którym przyjęłam 3 dawki, powiedział też, że powinnam co 5 lat szczepienie powtarzać dla podtrzymania ochrony. Na ulotce wyczytałam, że u osób które prawidłowo odpowiedziały na 3 dawki szczepionki, nie zaleca się stosowania dawek przypominających, ponieważ są chronione przed zachorowaniem przez 15 lat. Czy lekarz najpierw nie powinien sprawdzić mi poziomu przeciwciał, a dopiero potem przepisać szczepionkę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ENCEFALOPATIA POURAZOWA GŁOWY

Szanowny Panie Dr, pół roku temu miałam wypadek - silne uderzenie w tył głowy, TK po urazie ok, EEG -3 miesiące temu - zapis nieprawidłowy wykazuje zmiany znad tyłogowia. Obecnie po infekcji objawy wróciły: bóle głowy (z bezsennością), zawroty do tego zaburzenia w polu widzenia. Niepokoi mnie fakt, że nie wiem co czytam, muszę wracać co kilka stron do tego co było czytane, nie pamiętam gdzie parkowałam auto, robię masę literówek (do tej pory pisałam bezbłędnie). Dzisiaj na wizycie naurolog mi powiedziała, że to nie są objawy neurologiczne - czyli jakie i co mogą oznaczać? Proszę o odpowiedź

URAZ RĘKI

Witam! Nie chcę zawracać głowy ale mam pytanie: wczoraj byłam na nartach i podczas upadku poczułam duży ból w lewej ręce a szczególnie bolał mnie kciuk i promieniował ten ból do nadgarstka tak iż nie umiałam przez chwile utrzymać kijka. Potem ból był uż mniejszy ale cały czas mnie boli, mogę ruszać tym palcem ale gdy nim ruszam to mnie boli i gdy inne palce się ruszają to też mnie boli ale ten ból jest taki dziwny , stłumiony tylko jak coś wezmę do ręki to wtedy jest ostrzejszy czy powinnam iść do lekarza czy raczej mogę to sama jakoś leczyć? Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOSTNIAK ZATOKI

Witam mam pytanie u mojej siostry wykryto kostniaka zatoki przynosowej ma 2,5mm co to jest ten kostniak czy to jakaś zmiana rakowa jak go sie leczy Honorata

SZCZEPIENIE PRZECIW WZW TYPU B

Dobry Wieczór ; Panie Doktorze bardzo proszę o odpowiedzenie na moją wiadomość. Mam syn 9 lat chodzi do drugiej klasy podstawowej w 26.11.2008r syn miał szczepienie w szkole pierwszą dawke szczepionki na żółtaczkę drugą miał mieć za 6 miesięcy mniej więcej w maju 2009r a druga dawka na żółtaczkę będzie w marcu 2010r to wychodzi 16 miesięcy przerwy między pierwszą a drugą dawką szczepionki bardzo prosze o odpowiedz czy syn moze zostać zaszczepiony po tak długiej przerwie bardzo Dziękuje.

KRYTERIA ROZPOZNANIA CUKRZYCY

Witam. W ostatnim tygoniu robiłam badania krwi. Wszystkie parametry (morfologia, ob) wyszły mi w normie poza glikemią. Badanie robiłam 2 razy w odstępie tygodnia. Za pierwszym wyszło mi 133 mg/. Po tygodniu miałam wartość 76mg%. Przed pierwszym badaniem posiłek jakdłam ok 18 (był to makaron i 4 mandarynki) przed drugim ok. 16 samą zupę. Mam 34 lata, nie jestem osoba otyłą. Czy powinnam teraz iść do lekarza czy dopiero za jakiś czas powtórzyć badanie?

DOLEGLIWOŚCI PRZEWODU POKARMOWEGO

Od kilku lat cierpię na nadkwasotę żołądka. Nie będę opisuwać dolegliwości, bo wiadomo.. Leczę się na niedoczynność tarczycy, mam nadwagę ,nie palę, nie pije. Dolegliwości nasilają się jesienią i wiosną. Leczę się Ranigastem, jak nie pomaga to biorę serię Controloc 40. Mój lekarz endokrynolog twierdzi że nic innego nie można w tej sytuacji zrobić. Co Pan myśli na ten temat? Stosuję dietę, ale to nie pomaga. Przy nasileniu choroby wymiotuję kilka razy w tygodniu, po wymiotach w ustach czuje smak krwi, myślę że to z przełyku. Moja mama miała wrzody dwunastnicy. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

  • internista
Ten lekarz udzielił 225 porad

Bezpłatne porady internisty

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.