Zmysłowe i zadbane

Podkreślają, uwypuklają, uwodzą. Stanowią dopełnienie całego makijażu. Pomadki, błyszczyki, kredki do ust – bez nich nie obędzie się żadna kobieta.

Podkreślają, uwypuklają, uwodzą. Stanowią dopełnienie całego makijażu. Pomadki, błyszczyki, kredki do ust – bez nich nie obędzie się żadna kobieta.

Błyszczyk czy pomadka?

Dobra szminka, oprócz tego, że nadaje ustom kolor, chroni je, pielęgnuje i nawilża. Używana jest głównie przez osoby starsze, gdyż dodaje powagi. Dość popularne są również bezbarwne pomadki pielęgnacyjne. Te kolorowe natomiast to już tradycja - używane od ponad stu lat są trwalsze od błyszczyków.

Mimo, że na rynku są już szminki nadające połysk, usta nigdy nie będą po nich lśniły tak, jak po zastosowaniu błyszczyka. Uwielbiają je przede wszystkim młode kobiety. Jak sama nazwa wskazuje, błyszczą, a dzięki temu sprawiają, że usta wyglądają kusząco. Błyszczyk zawiera w sobie dużo wody, dlatego świetnie nawilża usta. Jeśli nie możesz się zdecydować, połącz śmiało oba kosmetyki.


Zaczarowany ołówek

A właściwie kredka. Pomaga trwale pomalować usta i udoskonala ich kształt i wielkość. Jak malować, by kolor pozostał na ustach jak najdłużej? Najlepiej przed malowaniem pokryć je niewielką ilością podkładu, a następnie przypudrować. Teraz można starannie obrysować kontur ust kredką. Górną wargę od środka w kierunku kącików ust, a dolną od strony lewej do prawej. Następnie należy wypełnić wargi pomadką (można do tego użyć specjalnego pędzelka) lub błyszczykiem, kierując się od środka ku kącikom. Teraz należy przyłożyć do ust chusteczkę higieniczną, lekko je przypudrować i ponownie pomalować szminką lub błyszczykiem.

Gdy usta są zbyt wąskie, można je trochę powiększyć, używając w tym celu kredki i szminki lub błyszczyka. Kredką należy wtedy obrysować kontur ust, wychodząc delikatnie za ich granice. Natomiast jeśli usta są zbyt wydatne kontur należy obrysować na wewnętrznej granicy warg.

Za pomocą kredki można również poprawić opadające kąciki ust. Wystarczy zamazać je jasnym podkładem lub korektorem i przypudrować. Następnie obrysować nowy kontur warg z kącikami nieco wyżej niż są w rzeczywistości, obrysowując dolną wargę po wewnętrznej stronie.

Ust używamy przy mówieniu, całowaniu się, ziewaniu, jedzeniu. Nie da się ich nie zauważyć, dlatego warto o nie dbać, by były zadbane i piękne. W końcu usta kobiety to doskonałe narzędzie seksualne – potrafią wzbudzić pożądanie niejednego mężczyzny.

Autor: Oprac.AŁ