​Zioła poprawiające płodność

Niepłodność dotyka coraz więcej par. Małżeństwa, które bezskutecznie starają się o dziecko, bardzo często sięgają po przeróżne sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie. Sprawdzamy, czy matka natura może skutecznie poprawić naszą płodność.

Postęp cywilizacyjny sprawił, że zioła ustąpiły miejsca antybiotykom i innowacyjnym metodom leczenia. Czy powrót do korzeni i naturalne rośliny mogą podnieść płodność i pomóc spełnić marzenie o dziecku, kiedy zdrowa dieta oraz współżycie według kalendarzyka małżeńskiego nie pomaga?


Odpowiednie stosowanie to podstawa

Należy pamiętać, że nieodpowiednie zażywanie ziół i przekraczanie dziennych dawek może być groźne dla zdrowia. Zioła powinny być stosowane tylko przed zapłodnieniem. Niektóre z nich przed owulacją będą poprawiały płodność, a po niej mogą działać jak środek antykoncepcyjny. Aby nie zaburzyć poziomu płodności – kobiety powinny unikać łopianu, kocimiętki, nasion selera, rumianku, kopru włoskiego, jałowca i szałwii. Z kolei mężczyźni nie powinni zażywać dziurawca, ciemiernika, korzenia lukrecji i jeżówki.


Zioła dla kobiet

Problemy z płodnością kobiet bardzo często związane są z nieodpowiednią gęstością lub ilością śluzu, który uniemożliwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Za zwiększenie jego ilości odpowiada wiesiołek, który jest zalecany w fazie folikularnej. Jej początek to wystąpienie krwawienia miesiączkowego. W fazie lutealnej należy z niego zrezygnować (czas od owulacji do miesiączki), ponieważ może zwiększyć skurcze macicy. Podobne działanie ma siemię lniane. Z kolei pluskwica groniasta pobudza jajniki do produkcji hormonów płciowych, reguluje cykl miesiączkowy i działa oczyszczająco na układ rozrodczy kobiety. Zawarte w roślinie fitoestrogeny działają tak samo jak estrogen. Nie można jej stosować po zajściu w ciążę, ponieważ może spowodować skurcze macicy i poronienia. Działanie poprawiające płodność ma również lukrecja, w której znajdują się cenne izoflawony, mające działanie podobne do estrogenu. Substancja ta podnosi libido i jest afrodyzjakiem. Przyszłe mamy mogą pić także napary z liści malin, pokrzywy i czerwonej koniczyny.


Zioła dla mężczyzn

Czas oczekiwania na dziecko i okres starań oraz przygotowań do roli rodzica to także ważny moment dla mężczyzny. Nie można zapominać, że również przyszły tata powinien zadbać o swoją płodność, wspierając ogólne libido, witalność i jakość plemników. Pomocne mogą okazać się napary z korzenia tajgi, który zwiększa potencję. Żeń-szeń syberyjski to znany od lat afrodyzjak, leczący męską impotencję i poprawiający sprawność narządów płciowych. Skutecznie stymuluje również układ nerwowy. Palma sabałowa pobudza gruczoły płciowe, które wzmagają popęd seksualny i produkują nasienie. Z kolei aralia groniasta poprawia jakość plemników i wzmacnia je. Na poprawę odporności i zniwelowanie zmęczenia, które może być przeszkodą w zapłodnieniu, warto stosować cytryniec chiński. Podobne właściwości ma buzdyganek naziemny, który poprawia męską potencję, zwiększa ilość, jakość i ruchliwość plemników. Roślina ma także pozytywny wpływ na erekcję i zwiększa ochotę na seks. Korzeń maki poprawia ogólną sprawność seksualną, podnosi libido, a jego działanie porównywalne jest do działania viagry.


Idealne rozwiązanie dla dwojga

Partnerzy, którzy chcą poprawić swoją płodność i zwiększyć szansę na zapłodnienie, oprócz ziół mogą postawić na suplementy diety. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto nieco wspomóc organizm całą gamą naturalnych składników, podnosząc szansę na zapłodnienie w bezpieczny i skuteczny sposób. Idealnym rozwiązaniem jest INSEMIN, który zawiera specjalnie opracowaną formułę dla odmiennych płci. Składniki Insemin MEN (L-karnityna, witamina C, wyciąg z winogron, maca, cynk i selen) wpływają na ruchliwość, zwiększają ilość i poprawiają morfologię plemników. Dodatkowo pomagają im prawidłowo rozwijać się i zwiększają produkcję spermy. Składniki Insemin WOMEN (kwas foliowy, żeń-szeń syberyjski, PABA, witamina E, witamina C i wyciąg z koniczyny łąkowej) wpływają na odpowiednie działanie układu hormonalnego, regulują cykl miesiączkowy, zwiększają produkcję estrogenu i wspomagają funkcjonowanie macicy.

Więcej informacji znajdziesz na: www.insemin.pl

Autor: