​Zioła poprawiające płodność

Niepłodność dotyka coraz więcej par. Małżeństwa, które bezskutecznie starają się o dziecko, bardzo często sięgają po przeróżne sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie. Sprawdzamy, czy matka natura może skutecznie poprawić naszą płodność.

Niepłodność dotyka coraz więcej par. Małżeństwa, które bezskutecznie starają się o dziecko, bardzo często sięgają po przeróżne sposoby, aby zwiększyć swoje szanse na poczęcie. Sprawdzamy, czy matka natura może skutecznie poprawić naszą płodność.

Postęp cywilizacyjny sprawił, że zioła ustąpiły miejsca antybiotykom i innowacyjnym metodom leczenia. Czy powrót do korzeni i naturalne rośliny mogą podnieść płodność i pomóc spełnić marzenie o dziecku, kiedy zdrowa dieta oraz współżycie według kalendarzyka małżeńskiego nie pomaga?


Odpowiednie stosowanie to podstawa

Należy pamiętać, że nieodpowiednie zażywanie ziół i przekraczanie dziennych dawek może być groźne dla zdrowia. Zioła powinny być stosowane tylko przed zapłodnieniem. Niektóre z nich przed owulacją będą poprawiały płodność, a po niej mogą działać jak środek antykoncepcyjny. Aby nie zaburzyć poziomu płodności – kobiety powinny unikać łopianu, kocimiętki, nasion selera, rumianku, kopru włoskiego, jałowca i szałwii. Z kolei mężczyźni nie powinni zażywać dziurawca, ciemiernika, korzenia lukrecji i jeżówki.


Zioła dla kobiet

Problemy z płodnością kobiet bardzo często związane są z nieodpowiednią gęstością lub ilością śluzu, który uniemożliwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Za zwiększenie jego ilości odpowiada wiesiołek, który jest zalecany w fazie folikularnej. Jej początek to wystąpienie krwawienia miesiączkowego. W fazie lutealnej należy z niego zrezygnować (czas od owulacji do miesiączki), ponieważ może zwiększyć skurcze macicy. Podobne działanie ma siemię lniane. Z kolei pluskwica groniasta pobudza jajniki do produkcji hormonów płciowych, reguluje cykl miesiączkowy i działa oczyszczająco na układ rozrodczy kobiety. Zawarte w roślinie fitoestrogeny działają tak samo jak estrogen. Nie można jej stosować po zajściu w ciążę, ponieważ może spowodować skurcze macicy i poronienia. Działanie poprawiające płodność ma również lukrecja, w której znajdują się cenne izoflawony, mające działanie podobne do estrogenu. Substancja ta podnosi libido i jest afrodyzjakiem. Przyszłe mamy mogą pić także napary z liści malin, pokrzywy i czerwonej koniczyny.


Zioła dla mężczyzn

Czas oczekiwania na dziecko i okres starań oraz przygotowań do roli rodzica to także ważny moment dla mężczyzny. Nie można zapominać, że również przyszły tata powinien zadbać o swoją płodność, wspierając ogólne libido, witalność i jakość plemników. Pomocne mogą okazać się napary z korzenia tajgi, który zwiększa potencję. Żeń-szeń syberyjski to znany od lat afrodyzjak, leczący męską impotencję i poprawiający sprawność narządów płciowych. Skutecznie stymuluje również układ nerwowy. Palma sabałowa pobudza gruczoły płciowe, które wzmagają popęd seksualny i produkują nasienie. Z kolei aralia groniasta poprawia jakość plemników i wzmacnia je. Na poprawę odporności i zniwelowanie zmęczenia, które może być przeszkodą w zapłodnieniu, warto stosować cytryniec chiński. Podobne właściwości ma buzdyganek naziemny, który poprawia męską potencję, zwiększa ilość, jakość i ruchliwość plemników. Roślina ma także pozytywny wpływ na erekcję i zwiększa ochotę na seks. Korzeń maki poprawia ogólną sprawność seksualną, podnosi libido, a jego działanie porównywalne jest do działania viagry.


Idealne rozwiązanie dla dwojga

Partnerzy, którzy chcą poprawić swoją płodność i zwiększyć szansę na zapłodnienie, oprócz ziół mogą postawić na suplementy diety. Zanim wybierzemy się do lekarza, warto nieco wspomóc organizm całą gamą naturalnych składników, podnosząc szansę na zapłodnienie w bezpieczny i skuteczny sposób. Idealnym rozwiązaniem jest INSEMIN, który zawiera specjalnie opracowaną formułę dla odmiennych płci. Składniki Insemin MEN (L-karnityna, witamina C, wyciąg z winogron, maca, cynk i selen) wpływają na ruchliwość, zwiększają ilość i poprawiają morfologię plemników. Dodatkowo pomagają im prawidłowo rozwijać się i zwiększają produkcję spermy. Składniki Insemin WOMEN (kwas foliowy, żeń-szeń syberyjski, PABA, witamina E, witamina C i wyciąg z koniczyny łąkowej) wpływają na odpowiednie działanie układu hormonalnego, regulują cykl miesiączkowy, zwiększają produkcję estrogenu i wspomagają funkcjonowanie macicy.

Więcej informacji znajdziesz na: www.insemin.pl

Autor: