Woda dla życia

Jakość wypijanej wody jest niezwykle ważna z uwagi na ogromną rolę, jaką odgrywa, jeśli chodzi o zdrowie człowieka. 

Jakość wypijanej wody jest niezwykle ważna z uwagi na ogromną rolę, jaką odgrywa, jeśli chodzi o zdrowie człowieka. 

„Powszechnie wiadomo, że zanieczyszczona woda jest w 90 proc. przyczyną różnych chorób" - zwraca uwagę Tadeusz Krężelewski, Prezes Europejskiego Centrum Ekologicznego KREVOX Sp. z o.o. - Międzynarodowy Dzień Wody obchodzony w tym roku w marcu to doskonała okazja, aby przypomnieć o wpływie wody na nasze codzienne funkcjonowanie. To także znakomita motywacja, aby przyjrzeć się wodzie, która płynie w naszych kranach. Chcemy bowiem wierzyć, że ta spożywana przez nas jest odpowiedniej jakości. Niestety rzeczywistość okazuje się zgoła inna, a czystość wody uzdatnianej i dostarczanej do domów pozostawia wiele do życzenia.

Woda w przeciętnym kranie, mimo iż pozbawiona barwy czy zapachu, nie jest czysta. Zawiera bowiem niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia, przede wszystkim chemiczne i przemysłowe, których nie wychwytują miejskie filtry i które w efekcie mają niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka. Najzdrowsza i najczystsza jest woda mineralna, czyli woda przeznaczona do picia i wzbogacona solami mineralnymi lub innymi składnikami w postaci jonów.

 

„Powszechnie wiadomo, że zanieczyszczona woda jest w 90 proc. przyczyną różnych chorób" - zwraca uwagę Tadeusz Krężelewski, Prezes Europejskiego Centrum Ekologicznego KREVOX Sp. z o.o. Woda w przeciętnym kranie, mimo iż pozbawiona barwy czy zapachu, nie jest czysta. Zawiera bowiem niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia, przede wszystkim chemiczne i przemysłowe, których nie wychwytują miejskie filtry i które w efekcie mają niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka.

 

Najzdrowsza i najczystsza jest woda mineralna, czyli woda przeznaczona do picia i wzbogacona solami mineralnymi lub innymi składnikami w postaci jonów.

 

Autor: Świat Zdrowia