Wiek na dłoni

Wiek kobiety poznać po dłoniach. Tę smutną prawdę zna każda z nas – dlatego właśnie gwiazdy show biznesu ukrywają swoje lata w atłasowych rękawiczkach.

Wiek kobiety poznać po dłoniach. Tę smutną prawdę zna każda z nas – dlatego właśnie gwiazdy show biznesu ukrywają swoje lata w atłasowych rękawiczkach.

Skóra dłoni jest niezwykle delikatna nie posiada bowiem tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych. Brak naturalnego tłuszczu i odpowiedniego nawilżenia powoduje, że szybko staje się szorstka, zwiotczała i jest szczególnie wrażliwa na temperaturę czy środki chemiczne. Zarówno zima jak i lato są zagrożeniem dla kondycji naszych rąk. Mróz powoduje odmrożenia, skostnienie palców, upały natomiast przedwczesne starzenie się skóry, jej wysuszanie czy przebarwienie.

Już nasz prababki wiedziały, że dłonie świadczą o kobiecie i należy o nie dbać. Stosowały więc domowe sposoby, które pozwalały na utrzymywanie ich w dobrej kondycji. Okłady z ogórków, rękawiczki na noc, smarowanie tłuszczem naskórka powalały na szybką regenerację. Dziś z pomocą przychodzą nam kosmetyki i zabiegi w specjalistycznych salonach.


Kosmetyki do rąk

Szczególnie o dłonie należy zadbać zimą . Przed dłuższym spacerem warto posmarować je tłustym kremem. Takie preparaty pozostawiają filtr ochronny, zawierają substancje wzmacniające naczynka i zapobiegające pierzchnięciu skóry. Nie można zapominać też o rękawiczkach – raz przemarznięte dłonie bardzo trudno doprowadzić do porządku. Pamiętać należy o tym, by po powrocie do domu nie wkładać rąk pod kran z gorącą wodą, jeśli chcemy je ogrzać lepiej dawkować temperaturę.

Szczególnym zagrożeniem dla skóry dłoni są detergenty. Pamiętaj więc o tym, by sprzątać w rękawiczkach. Ale, uwaga – nie w byle jakich – tylko takich, które mają odpowiednią, bawełnianą wyściółkę. Gumowe rękawiczki powodują nadmierne pocenie się i w rezultacie mogą doprowadzić do odparzeń. Jeśli jednak już do nich dojdzie posmaruj dłonie maścią z dodatkiem witaminy A, kupisz ją w każdej aptece.

Zobacz także: Dieta 3D Chili


Jak dbać o dłonie

Oto zasady, których powinnaś trzymać się chcąc mieć piękne i zadbane dłonie:

1. Noś rękawiczki zarówno zimą jak i latem. W dawnych czasach opalone dłonie miały tylko chłopki, szlachcianki nosiły mitenki, które skutecznie chroniły je przed promieniami słonecznymi.

2. Stosuj kremy przeciwzmarszczkowe – mogą być to kosmetyki, których używasz do smarowania twarzy czy dekoltu.

3. Latem stosuj kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.

4. Pij dużo wody i zdrowo się odżywiaj – dłonie świadczą o naszej kondycji. Plamy na paznokciach i skórze dłoni świadczą najczęściej o braku jakiegoś pierwiastka.

5. Używaj rękawiczek ochronnych do prac domowych. Detergenty niszczą dłonie i przyspieszają proces ich starzenia.

Zobacz także: Dieta 3D Chili

Autor: Daria Kaczmarek