Weź się zbadaj! #cytologiczne

Startuje IX. odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa”. Ma ona szerzyć rolę profilaktyki raka szyjki macicy i uświadomić kobietom, jak ważne dla nich są regularne badania ginekologiczne. Organizatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości.

Samo badanie cytologiczne trwa dosłownie chwilę, jest bezbolesne, a skoro dbamy o siebie „na zewnątrz” i chcemy być piękne, to tak samo powinnyśmy pamiętać o swoim zdrowiu i o tym, żeby raz do roku wykonać cytologię, która może uratować nam życie.

To już IX. odsłona kampanii, co pokazuje, jak ważny jest nadal temat raka szyjki macicy. W najbliższy weekend 3-4.02.2018 w ramach inauguracji kampanii każda kobieta będzie mogła wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne.

W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowały się: Katarzyna Cerekwicka, Olga Borys, Agnieszka Więdłocha, Nicole Sochacki-Wójcicka @mamaginekolog, Julia Wieniawa, a także Ida Karpińska prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.

Zapraszamy wszystkich na inaugurację kampanii „Piękna bo Zdrowa”, która odbędzie się w Kinie Kinoteka oraz pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w weekend 3-4.02.2018 r.

Dzięki wsparciu Centrum Medycznego Polmed oraz Centrum Badań DNA każda kobieta będzie mogła wykonać w cytobusie bezpłatne badanie cytologiczne oraz badanie w kierunku obecności genotypów 16 i 18 wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Dodatkowo wszystkie panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad wizażowych w mobilnym salonie piękności firmy Inglot. Oba pojazdy znajdować się będą na terenie Pałacu Kultury i Nauki. W tym samym czasie w Kinie Kinoteka powstanie „Zakątek Kobiet” ze stanowiskami specjalistów, którzy służyć będą wszystkim odwiedzającym radą w zakresie profilaktyki zdrowotnej, medycznej, ginekologii estetycznej oraz informacjami na temat odpowiedniego żywienia w chorobie nowotworowej. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Na miejscu będzie można spotkać Ambasadorki kampanii, które wykonają badanie cytologiczne, aby dać dobry przykład wszystkim kobietom.

- To będzie wyjątkowy weekend z Kwiatem Kobiecości. Zapraszam wszystkie kobiety, całe rodziny do warszawskiej Kinoteki i na Plac Defilad. Pamiętajcie, że jesteście mądre, piękne, wyjątkowe! Dbajcie o siebie i o swoje zdrowie – naprawdę warto – mówi Ida Karpińska zapraszając na Inaugurację Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa”.

„Świat Zdrowia” jest patronem medialnym kampanii „Piękna, bo Zdrowa”.

Autor: Kwiat Kobiecości

Komentarze