Usuwa zmęczenie i ból oczu. Rozjaśnia cienie pod oczami

Redukuje opuchliznę wokół oczu, obrzęki i zastoje limfy. Nie bez znaczenia jest też funkcja uszczelniania naczyń krwionośnych. Od średniowiecza świetlika lekarskiego używano do leczenia oczu.

Redukuje opuchliznę wokół oczu, obrzęki i zastoje limfy. Nie bez znaczenia jest też funkcja uszczelniania naczyń krwionośnych. Od średniowiecza świetlika lekarskiego używano do leczenia oczu.

Na świecie występuje ok. 450 gatunków świetlika, w Polsce występuje jedynie 15 gatunków. Nazwa świetlik wywodzi się od greckiego słowa euphrosyne co oznacza „dobry nastrój".

Świetlik pod oczy

Od średniowiecza świetlika lekarskiego używano do leczenia oczu. Dawniej sporządzało się z niego napary, dziś zazwyczaj stosuje się go w postaci kropli. Stosowany jest jako lek na zapalenie spojówek, a także
przeciwdziała schorzeniom siatkówki oraz reguluje ciśnienie w gałce ocznej. Bez wątpienia przyniesie ulgę zmęczonym i zaczerwienionym oczom, sprawdzi się również w przypadku nadmiernego łzawienia.


>> Zespół Suchego Oka - czym jest ZSO i jak się go leczy?


Świetlik lekarski działa:

  • przeciwzapalnie,
  • antyoksydacyjnie
  • kojąco.

Spotkać go można w kosmetykach do pielęgnacji oczu i powiek, szczególnie w płynach, żelach i mleczkach do demakijażu.

Świetlik lekarski pojawia się także w kremach pod oczy – ze względu na to, że redukuje opuchliznę wokół nich, obrzęki i zastoje limfy. Nie bez znaczenia jest też funkcja uszczelniania naczyń krwionośnych.


>>> Sposoby na podkrążone oczy


Pielęgnacja skóry wokół oczu


Preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny uelastyczniać i ujędrniać skórę, a także zapobiegać jej wiotczeniu oraz redukować zmarszczki.

Preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny uelastyczniać i ujędrniać skórę, a także zapobiegać jej wiotczeniu oraz redukować zmarszczki. Najlepsze są kosmetyki zawierające substancje nawilżające i natłuszczające (kwas hialuronowy, algi morskie, Hydromanil) oraz łagodzące wyciągi ziołowe (np. świetlik lekarski). Wyciąg ze świetlika jest wyjątkowo przyjazny dla skóry wokół oczu. Działa przeciwzapalnie, likwiduje obrzęki, łagodzi oznaki zmęczenia i stresu. Usuwa zmęczenie, ból oczu i łzawienie. Rozjaśnia także cienie i nawilża naskórek przywracając mu jędrność i elastyczność.


Jak nakładać krem pod oczy?

Kosmetyk należy nakładać po każdorazowym oczyszczeniu twarzy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – tego wymaga nasza skóra, ponieważ w tym miejscu naskórek jest bardzo cienki i wrażliwy. Praktycznie nie zawiera gruczołów łojowych, a włókna kolagenowe i elastynowe odpowiadające za jędrność oraz sprężystość skóry, występują tu w znacznie mniejszej liczbie. W okolicach oczu jest także mniej naczyń krwionośnych, co sprawia, że krążenie krwi i limfy jest znacznie słabsze. Z kolei jest tu duże nagromadzenie komórek odpowiedzialnych za reakcje alergiczne. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra wokół oczu jest dość słabo nawilżona, podatna na alergie i stosunkowo wcześnie pojawiają się na niej drobne zmarszczki mimiczne.

Wyciąg ze świetlika:


  • działa przeciwzapalnie,
  • likwiduje obrzęki,
  • łagodzi oznaki zmęczenia i stresu,
  • usuwa zmęczenie,
  • ból oczu i łzawienie,
  • rozjaśnia także cienie pod oczami
  • nawilża naskórek przywracając mu jędrność i elastyczność.


Bogatą ofertę kultowych już żeli ze świetlikiem znajdziemy w portfolio marki FLOSLEK Pharma. Żele ze świetlikiem to ulubione przez Polki preparaty do pielęgnacji skóry wokół oczu. Wiele kobiet preferuje jednak kosmetyki w postaci kremów. By wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK wprowadza na rynek kremy ze świetlikiem: krem rozświetlający krem pod oczy ze świetlikiem i witaminą C, przeciwzmarszczkowy krem pod oczy ze świetlikiem i kwasem hialuronowym, odżywczy krem pod oczy ze świetlikiem i masłem Shea.

Fot. Alois Grundner Pixabay

Autor: IH