Światowy dzień rzucania palenia

15 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Niestety, do zdeklarowanych palaczy nie trafiają żadne argumenty.

15 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Niestety, do zdeklarowanych palaczy nie trafiają żadne argumenty.

Dramat palaczy
Żadne argumenty nie trafiają do zdeklarowanych palaczy. Nie przeszkadza im, że cuchną, że po 20 latach palenia mają zatkane naczynia krwionośne, a tym samym coraz bardziej niesprawne, chore nogi (miażdżyca tętnic kończyn dolnych), początki impotencji, a także niepłodności, muszą się liczyć z ryzykiem zawału serca i udaru mózgowego. To ryzyko jest trzykrotnie większe niż u niepalących. Jeden wypalony papieros powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie akcji serca. Często palacze nie liczą się z otoczeniem i palą w obecności własnych dzieci, a bierne palenie jest równie groźne. O uzależnieniu nikotynowym i jego konsekwencjach piszemy na str. ....................
15 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Nie przeszkadza im, że cuchną, że po 20 latach palenia mają zatkane naczynia krwionośne, a tym samym coraz bardziej niesprawne, chore nogi (miażdżyca tętnic kończyn dolnych), początki impotencji, a także niepłodności, muszą się liczyć z ryzykiem zawału serca i udaru mózgowego. To ryzyko jest trzykrotnie większe niż u niepalących. Jeden wypalony papieros powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie akcji serca. Często palacze nie liczą się z otoczeniem i palą w obecności własnych dzieci, a bierne palenie jest równie groźne. 

Nie przeszkadza im, że cuchną, że po 20 latach palenia mają zatkane naczynia krwionośne, a tym samym coraz bardziej niesprawne, chore nogi (miażdżyca tętnic kończyn dolnych), początki impotencji, a także niepłodności, muszą się liczyć z ryzykiem zawału serca i udaru mózgowego. To ryzyko jest trzykrotnie większe niż u niepalących. Jeden wypalony papieros powoduje natychmiastowy wzrost ciśnienia tętniczego i przyspieszenie akcji serca.

 

Często palacze nie liczą się z otoczeniem i palą w obecności własnych dzieci, a bierne palenie jest równie groźne.

Autor: Świat Zdrowia