Prix galien - polska edycja

W 2012 r., po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się I edycja prestiżowego międzynarodowego konkursu Prix Galien, który od ponad 40 lat nagradza najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji i medycyny. Nagroda traktowana jest jako odpowiednik Nagrody Nobla w tych dziedzinach.

W 2012 r., po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się I edycja prestiżowego międzynarodowego konkursu Prix Galien, który od ponad 40 lat nagradza najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji i medycyny. Nagroda traktowana jest jako odpowiednik Nagrody Nobla w tych dziedzinach.Twórcą Prix Galien był francuski farmaceuta Rohland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Obecnie stanowi ona jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie farmacji i medycyny. Konkurs jest corocznie przeprowadzany w 12 krajach: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. W roku 2012 Prix Galien odbędzie się również w Polsce, Turcji, Izraelu oraz RPA. Organizatorem polskiej edycji jest wydawnictwo Elsevier Urban&Partner.
Ceremonia rozdania nagród I polskiej edycji konkursu Prix Galien Polska 2012 odbędzie się 20 listopada 2012 r. w Warszawie.

Twórcą Prix Galien był francuski farmaceuta Rohland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Obecnie stanowi ona jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie farmacji i medycyny. Konkurs jest corocznie przeprowadzany w 12 krajach: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. W roku 2012 Prix Galien odbędzie się również w Polsce, Turcji, Izraelu oraz RPA. Organizatorem polskiej edycji jest wydawnictwo Elsevier Urban&Partner.

 

Ceremonia rozdania nagród I polskiej edycji konkursu Prix Galien Polska 2012 odbędzie się 20 listopada 2012 r. w Warszawie.

Autor: Świat Zdrowia