Pierś do przodu - ćwiczenia na piękny biust

Biust, bez względu na rozmiar, może być atutem. Pod warunkiem, że zaczniemy o niego dbać: wyprostujemy się, zaczniemy ćwiczyć i zadbamy o odpowiednio dobrany biustonosz.

Biust, bez względu na rozmiar, może być atutem. Pod warunkiem, że zaczniemy o niego dbać: wyprostujemy się, zaczniemy ćwiczyć i zadbamy o odpowiednio dobrany biustonosz.

Za małe, za duże, niewystarczająco jędrne – lista kobiecych zastrzeżeń w stosunku do piersi nie ma końca. Tymczasem kształt biustu można skorygować właściwym biustonoszem albo wymodelować za pomocą odpowiedniego zestawu ćwiczeń.


Wyprostuj się!

Chociaż biust nie ma mięśni, klatka piersiowa posiada te, które go otaczają i utrzymują we właściwym położeniu. Chcąc więc zachować piękny biust, warto zapamiętać prostą zasadę: trzymać się prosto. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób chodzisz. Powinnaś przez cały czas utrzymywać wyprostowaną postawę ciała, a więc ściągnij łopatki, wciągnij brzuch, podnieś podbródek. Pod żadnym pozorem nie garb się. Jest to dość popularna wśród pań metoda ukrycia zbyt małego lub zbyt dużego biustu. Niestety, tego rodzaju zabiegi nie popłacają. Kiedy się garbimy, rozciągamy mięśnie grzbietu, podczas gdy mięśnie szyi i piersi wiotczeją. Przyczyniamy się tym samym do nadmiernego obciążenia mięśnia piersiowego, który podtrzymuje biust i odpowiada za jego sprężystość. Przez garbienie się nie tylko nabawimy się skrzywienia kręgosłupa, ale także sprawimy, że nasze piersi opadną i stracą jędrność.

Warto poświęcić kilka minut dziennie na gimnastykę biustu. Choć nie możesz go modelować tak jak uda czy pośladki, jesteś w stanie wzmocnić mięśnie piersiowe. Dzięki temu twój biust automatycznie pójdzie w górę i zyska na sprężystości. Najprostszym ćwiczeniem jest tzw. gimnastyka izometryczna. Oto przykładowe ćwiczenie: stań lub usiądź prosto, dłonie złóż na wysokości biustu. Przez kilka sekund mocno naciskaj dłonią na dłoń. Powtórz to kilka razy. Proste, prawda? Nie wolno zapominać o tym, że pięknemu biustowi sprzyja również sport. Idealnym wyborem jest pływanie (zarówno „żabką”, jak i kraulem czy na grzbiecie).


Masuj na zdrowie

Biust to także dekolt. Gładki i jędrny stanie się wizytówką każdej z nas. Pamiętajmy, że skóra na piersiach jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga szczególnej (i ostrożnej) pielęgnacji. Dziś znajdziemy całą listę preparatów do pielęgnacji biustu i dekoltu. Należą do nich już nie tylko kremy, balsamy i żele, ale także bardzo popularne serum oraz ampułki. Pamiętaj też o istnieniu tzw. „biustonosza w sprayu”, czyli serum z dużą zawartością silikonu lub kolagenu, który – za pomocą elastycznej siateczki ujędrniającej skórę – utrzymuje ją w ryzach.

Do najprostszych domowych zabiegów ujędrniających piersi należy samodzielny masaż wodny, który polega na pobudzającym krążenie polewaniu biustu na przemian ciepłą i chłodną wodą. Zabieg kończymy zawsze chłodnym strumieniem. Tego rodzaju masaż poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu będzie ona napięta i elastyczna, a kurczące się pod jego wpływem mięśnie wokół piersi lekko je podniosą.


Dobry stanik to połowa sukcesu

Dawniej feministki paliły staniki na znak równouprawnienia, dziś jednak nie polecamy paradowania bez biustonosza. Paniom, które uważają tę kwestię za dyskusyjną, bo uwielbiają chodzić bez tego elementu garderoby, polecamy obejrzenie fotografii kobiet z plemion afrykańskich, u których biust – noszony swobodnie ze względu na brak stanika – nie prezentuje się najlepiej.

Wybór odpowiedniego stanika jest bardzo ważny, dlatego najlepiej kupować go tam, gdzie zostanie on nam profesjonalnie dopasowany. Najważniejsze jest, aby prawidłowo wymierzyć obwód pod biustem, ponieważ to właśnie ta jego część razem z miseczkami, a nie – jak się powszechnie wydaje – ramiączko unosi piersi. Lepiej więc kupić stanik trochę ciaśniejszy pod biustem. Miseczki stanika powinny okalać całe piersi, ale nie uciskając ich.

Autor: Karina Bonowicz