Niewolnice trendów

Każda kobieta chce być piękna. Niestety, wiele z nas goniąc za trendami popada w obłęd uzależnienia i zamiast dodawać sobie urody staje się śmieszna.

Każda kobieta chce być piękna. Niestety, wiele z nas goniąc za trendami popada w obłęd uzależnienia i zamiast dodawać sobie urody staje się śmieszna.

Nie każda kobieta jest Coco Chanel

Dobrze ubrana i umalowana kobieta ma klasę. Jednak nie każda z nas rodzi się z poczuciem smaku i elegancji. To, co jednym dane jest w genach, inne muszą posiąść. Pamiętacie, jak w młodości wyglądała Madonna? Kicz i tandeta to najłagodniejsze określenia. Jak znaleźć swój styl i nie popaść w przesadę. Oto lista błędów najczęściej popełnianych przez Polki.


Mocny makijaż

Za dużo różu, za dużo szminki, za dużo perłowych cieni …Wieczorowy makijaż od rana może wystraszyć niejednego. Tymczasem codzienny makijaż powinien być niewidoczny. Świeża cera, naturalny podkład, lekko muśnięte rzęsy – oto katalog eleganckiej kobiety.


Stosowność ubioru do okoliczności

Dla abnegatów stylu wyjście do teatru czy opery nie różni się od wyjścia do sklepu po mielonego. I odwrotnie, wiele pań do pracy ubiera się, jakby szło na bal. To pomylenie pojęć - stosowność - dawno zapomniane słowo powinno zostać odkryte na nowo.


Z tyłu liceum, z przodu…

No właśnie. Czasy się zmieniły, kobietom starszym wolno więcej, ale nie zawsze. Mini po pięćdziesiątce naprawdę nie wygląda dobrze, zwłaszcza, gdy stanie obok Ciebie córka. Nie można wiecznie wbijać się w dżinsowe ubranka i zaplatać warkoczyki, to jest śmieszne.


Brudne i rozczłapane buty

Nasze ulice nie należą do najczystszych, ale od czego pasta do butów! W buty warto zainwestować, za tanie płacisz podwójnie – już po miesiącu będą rozczłapane i bezkształtne. Buty świadczą o klasie kobiety.


Szpony zamiast paznokci

Gustują w tym głównie panie sprzedające w sklepach. Długie tipsy w papuzich kolorach straszą od kilku lat. Tu właściwie powinien wtrącić się Sanepid – nie tylko tandetne, ale i niehigieniczne.


Wystające stringi

Majtki wychodzące ze spodni wołają o pomstę do nieba. To, co zakryte rozpala wyobraźnię bardziej, niż to co odsłonięte… Majty na wierzchu świadczą o braku klasy.


Uniformizacja

To grzech głównie nastolatek. Większość wygląda identycznie – ubiera się w tych samych sklepach, nosi takie same spodnie, koszule i bluzy. Fryzura z długą grzywką na bok dopełnia obrazu. Takich klonów na ulicach mamy na pęczki. A gdzie indywidualizm, polot? Na starość?


Spieczony kurczak

Czyli solarium nadal króluje – zwłaszcza w miasteczkach uchodzi za szczyt elegancji. Skóra w kolorze pomarańczy, mocno podkreślone oczy i białe pasemka na ciemnych włosach są od dawna passe.

Autor: Oprac. DK