Nieskazitelna biel zębów

Kto by nie chciał, żeby jego uśmiech nie tylko zarażał optymizmem, ale i budził podziw lśniącą bielą? Dziś wybielenie zębów to nie problem. Czy oferowane przez stomatologów metody są bezpieczne i skuteczne? Którą wybrać?

Kto by nie chciał, żeby jego uśmiech nie tylko zarażał optymizmem, ale i budził podziw lśniącą bielą? Dziś wybielenie zębów to nie problem. Czy oferowane przez stomatologów metody są bezpieczne i skuteczne? Którą wybrać?

Wybór metody należy przede wszystkim skonsultować z lekarzem stomatologiem. Nie wszystkie zabiegi wybielające są dla każdego. Różne metody wybielania przynoszą różne efekty – na przykład długość utrzymania się bieli.


Wybielanie domowymi sposobami

Pasty wybielające głównie zawierają substancje ścierne, które nie wnikają w szkliwo. Dlatego nie jest możliwe, by usunęły nagromadzone w zębach przebarwienia. Na rynku dostępne są również inne domowe „wybielacze”, takie jak żele, paski czy płyny. Są skuteczniejsze niż pasty wybielające, gdyż mogą wybielić zęby o 3-4 odcienie.


A może guma?

Gumy do żucia mają dwie, niekwestionowane zalety: są tanie i dostępne. Ale czy skuteczne? Wybielanie zębów za pomocą gumy jest nieco naciągane, owszem może ona odświeżyć nasz oddech, oczyścić nieco zęby, ale raczej ich nie wybieli. Żujmy więc gumy ze świadomością, że biel należy odzyskać za pomocą innych metod.


Z pomocą stomatologa

Skuteczna, bezbolesna i możliwa do wykonania w domu jest amerykańska metoda wybielania Nite White. Polega ona na tym, że nakłada się na noc na zęby specjalny żel a na niego nakładkę, którą stomatolog wcześniej wykonał, by indywidualnie pasowała do zębów. Istnieje również opcja noszenia nakładki w ciągu dnia. Czynność powtarza się przez 10 – 14 dni w zależności od oczekiwanego rezultatu. Zaletą tej metody jest widoczny efekt już po pierwszej nocy.


W gabinecie

Wybielanie zębów lampą Beyond jest skuteczne zarówno na powierzchni zęba, jak i wewnątrz jego struktury. Polega to na naświetlaniu żelu nałożonego na zęby, specjalną lampą. Żel nakłada się trzykrotnie, a cały zabieg trwa dwie godziny. Podczas takiego wybielania można uzyskać rezultat wybielenia od 5 do 14 odcieni. Przewagą tej metody jest rzadkie występowanie podrażnień, a efekt wybielenia utrzymuje się około 2-3 lata.

Według przeprowadzonych badań, jeśli wybielanie zostanie wykonane prawidłowo, nie będzie miało ono złego wpływu na szkliwo i jest całkowicie bezpieczne dla zębów. Jedyną wadą skutecznych metod wybielania jest ich cena. Jednak czego się nie robi, by mieć piękny uśmiech…

Autor: Oprac.AŁ