Nie stresuj mnie, kochanie

Kobiety drażni brak zaangażowania partnera w prace domowe, a mężczyźni skarżą się na gderliwość i gadulstwo kobiet.

Kobiety drażni brak zaangażowania partnera w prace domowe, a mężczyźni skarżą się na gderliwość i gadulstwo kobiet.


Ponad 60 proc. Polaków żyjących w stałych związkach odczuwa stres. Najczęstszą przyczyną jest brak pieniędzy. Z badań wynika, że wiele par nie jest w stanie przetrwać pierwszego kryzysu w związku. Połowa rozwodników to ludzie, którzy opuścili małżonka już w cztery lata po ślubie. Dla par z długoletnim, ponaddziesięcioletnim stażem, główną przyczynę stresu stanowi stan zdrowia drugiej połówki, a dla związków krótkich - problemy w pracy. Aż połowa z nich uważa, że problemy w związku wynikają z pracy zawodowej. Poza tym kobiety drażni brak zaangażowania partnera w prace domowe, a mężczyźni skarżą się na gderliwość i gadulstwo kobiet. Jak sobie radzimy ze stresem i kłótniami? Co piąta para ma ciche dni, co druga - ostrą kłótnię. A lekarstwem często okazuje się zwykły spacer.

Ponad 60 proc. Polaków żyjących w stałych związkach odczuwa stres. Najczęstszą przyczyną jest brak pieniędzy. Z badań wynika, że wiele par nie jest w stanie przetrwać pierwszego kryzysu w związku. Połowa rozwodników to ludzie, którzy opuścili małżonka już w cztery lata po ślubie. Dla par z długoletnim, ponaddziesięcioletnim stażem, główną przyczynę stresu stanowi stan zdrowia drugiej połówki, a dla związków krótkich - problemy w pracy. Aż połowa z nich uważa, że problemy w związku wynikają z pracy zawodowej. Poza tym kobiety drażni brak zaangażowania partnera w prace domowe, a mężczyźni skarżą się na gderliwość i gadulstwo kobiet.

 

Jak sobie radzimy ze stresem i kłótniami? Co piąta para ma ciche dni, co druga - ostrą kłótnię. A lekarstwem często okazuje się zwykły spacer.

Autor: Świat Zdrowia