Mój pierwszy raz…

Pierwszy seks powinien być jednym z najbardziej ekscytujących oraz intymnych doświadczeń. By tak rzeczywiście było musicie razem o to zadbać.

Pierwszy seks powinien być jednym z najbardziej ekscytujących oraz intymnych doświadczeń. By tak rzeczywiście było musicie razem o to zadbać.

Decyzja należy do dwojga

Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz. Pamiętaj, nic na siłę, nie musisz nikomu niczego udowadniać. Jeśli rzeczywiście kochacie się, potrzebujecie bliskości i czujecie, że ten właściwy moment już nadszedł, to zróbcie to. Pamiętajcie jednak, że miarą Waszej dojrzałości i sprawdzianem jest odpowiednie przygotowanie się do tego wydarzenia. Jeśli "ten pierwszy raz" odbędzie się z przypadkowym partnerem, w przypadkowej sytuacji, pod wpływem alkoholu, to nie oczekujcie cudów. Wspomnienia będą złe, pozostanie niesmak, który być może rzutować będzie na Wasze dalsze życie seksualne.


Wybór miejsca

Ważna jest intymność i poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej, mieć pewność, że nikt i nic wam nie przeszkodzi. Może warto wyjechać na weekend nad morze? Własne mieszkanie też jest dobre, pod warunkiem, że jesteście w nim sami. Nie zapomnijcie o grze wstępnej - dobra kolacja przy świecach, w tle muzyka budują nastrój.


Błona dziewicza

Obawiasz się, że pierwszy stosunek wiąże się z bólem i krwawieniem. Nie zawsze tak jest, wszystko zależy od uwarunkowań fizycznych kobiety. U blisko połowy dziewczyn podczas przerwania błony dziewiczej pojawia się ból i delikatne krwawienie. Niektóre jednak w ogóle nie odczuwają bólu. Ważna jest psychika, jeśli kochasz partnera, ufasz mu i zastosowałaś środek antykoncepcyjny ból będzie tylko małą niedogodnością, a ten pierwszy raz wspominać będziesz z łezką w oku przez wiele lat.


Antykoncepcja

Przed tym „wielkim dniem” powinnaś wybrać się do ginekologa, by porozmawiać o antykoncepcji. Mitem jest, że „pierwszy raz” chroni przed ciążą. Nie bój się porozmawiać o antykoncepcji ze swoim chłopakiem(dziewczyną), to świadczy o Waszej dojrzałości. Pamiętajcie, że największą skuteczność mają tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywy natomiast chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.


Pozycje

Nie należy za wiele planować – obawa, nagość są już wystarczająco stresujące, by planować jakieś niesamowite fikołki. Na ten pierwszy raz najlepsza jest pozycja klasyczna. Skupcie się na pieszczotach, poznawaniu Waszych ciał, uczuciach a nie ekwilibrystyce. Seks to nie w-f!


Cdn

Ten „pierwszy raz” nie może odbywać się w pośpiechu. Liczy się bycie ze sobą i przed, i po stosunku. Nie można tak od razu zerwać się z łóżka i pognać do szkoły czy pracy. Warto poleniuchować razem, wziąć wspólny prysznic, zjeść coś dobrego, porozmawiać. Postarajcie się spędzić razem jak najwięcej czasu, a wspomnienia zostawcie TYLKO dla siebie.

Autor: Oprac.DK