Moda na eko

Coraz częściej, sięgając w aptece lub drogerii po kosmetyk, wybieramy ten opatrzony terminem „naturalny". Rynek produktów ekologicznych stale się powiększa. Czym jest spowodowany ten zwrot w stronę natury?

Przede wszystkim jesteśmy konsumentami coraz bardziej wymagającymi. Od kosmetyku oczekujemy nie tylko skuteczności, ale także tego, by nam nie szkodził. Niekorzystne działanie przypisuje się preparatom zawierającym m.in. parabeny, sls, formaldehydy, sztuczne zapachy i barwniki, ftalany, ołów i rtęć oraz pochodne ropy naftowej - kosmetyki ekologiczne są ich pozbawione.

 

Ponadto rośnie w nas świadomość ekologiczna. Chcemy, by nasz kosmetyk był wyprodukowany przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Produkt, w skład którego wchodzą naturalne składniki, przedstawia dla nas większą wartość. Nie bez wpływu na konsumenckie wybory pozostaje moda na ekologię lansowana przez media i znane osoby.

 

Dziś bez problemu możemy kupić kosmetyki wyprodukowane na bazie ekstraktów z ziół uprawianych w czystych ekologicznie rejonach świata, np. w Himalajach. 

 

Autor: Świat Zdrowia

Komentarze