Mit herbaty z cytryną

Herbata z cytryną powoduje powstawanie tzn. cytrianu glinu, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Wszystko za sprawą aluminium, które odkładając się na przykład w mózgu może prowadzić do choroby Alzheimera.

Sama herbata, mimo dużej zawartości aluminium, jest dla organizmu dobroczynna. Znajduje się w niej dużo antyoksydantów a glin występuje w postaci nieprzyswajalnej dla organizmu. Gdy dodamy do niej plasterek cytryny. Nieprzyswajalne aluminium zmienia się w łatwo wchłanialny cytrynian glinu, a wprowadzony od organizmu w ten sposób metal odkłada się w różnych tkankach uszkadzając je.

 

Autor: Świat Zdrowia

Komentarze

  • 2016-03-31 gość

    Słyszałam,że cytryna ma takie właściwości, ale w momencie włożenia jej podczas parzenia herbaty. Jeśli włożymy plasterek po zaparzeniu ta reakcja nie zachodzi.

  • 2016-03-31 gość

    Czy witamina C tworzy kamienie w nerkach?

  • 2016-03-31 gość

    to w końcu pije się herbatę z cytryną czy nie? Ja w młodości piłam i bardzo lubiłam , obecnie cytryn używam dużo z wodą ale myślę , że herbata też jest zdrowa - więc pić w końcu ją z cytryną czy bez cytryny? Tyle się słyszy - czyta różnych wersjii...