Miodowe maseczki

Jest łatwo przyswajalny, działa wzmacniająco i regenerująco, przyspiesza przemianę materii. Leczy, a zarazem dodaje urody. O czym mowa? Oczywiście o miodzie.

Jest łatwo przyswajalny, działa wzmacniająco i regenerująco, przyspiesza przemianę materii. Leczy, a zarazem dodaje urody. O czym mowa? Oczywiście o miodzie.

Mimo, iż jest kaloryczny, jego spożywanie nie grozi tyciem, gdyż przyspiesza przemianę materii. Za swoje walory ceniony jest od starożytności. Poppea – żona Nerona, używała miodu jako maseczki kosmetycznej, Kleopatra - królowa Egiptu, zażywała kąpieli w miodzie i oślim mleku. Także pani du Barry - faworyta Ludwika XV stosowała go w celach kosmetycznych.

A to właśnie dzięki swoim kojącym właściwościom, miód znalazł zastosowanie w kosmetyce. Wchodzi w skład toników, maseczek, mleczek, a także płynów do kąpieli. Miód w kąpieli miodowej odpręża i rozluźnia, nawilża skórę, hartuje, i dostarcza jej wielu substancji odżywczych. Dlatego, od czasu do czasu, warto urządzić sobie miodowy wieczór.


Domowe kosmetyki z miodu:


maseczka oczyszczająca skórę

- przyrządzić maseczkę z jednego utartego żółtka i 1 łyżeczki miodu oraz 1 łyżeczki mąki owsianej

maseczka na piegi

- do 250 g miodu dodać 60 g gliceryny, 60 g alkoholu i 10 g kwasu cytrynowego; składniki dokładnie wymieszać; nakładać na twarz 1-2 razy dziennie.

mleczko odżywcze na skórę twarzy i szyi

- zmiksować szklankę jogurtu naturalnego z jednym jajkiem i dodać dwie łyżki płynnego miodu; wymieszać składniki na jednolitą masę, mleczko oczyszcza pory skóry, wpływa odżywczo i ujędrniająco. Wacikiem nanosić na twarz i szyję. Po 15 minutach zmyć wodą mineralną

maseczka dla cery suchej

- przygotować mieszankę z 2-3 łyżek płynnego miodu, 2 żółtek i 2-:3 łyżek świeżej śmietanki; dobrze wymieszać.

Autor: Oprac. DK