Miłość na cztery lata

Meksykańscy naukowcy przebadali uczucie miłości. Oj, nie jesteśmy stali w uczuciach - taką mamy naturę.

Meksykańscy naukowcy przebadali uczucie miłości. Oj, nie jesteśmy stali w uczuciach - taką mamy naturę.

Ich zdaniem statystycznie trwa ono cztery lata i zostało przez nich określone jako „stan czasowej niepoczytalności". Miłość jest obsesją i każdy zakochany przestaje być produktywny. Uczeni ujawniają, że stan zakochania zawsze musi się skończyć, bo mózg nie może ciągle pracować na najwyższych obrotach. Nie należy jednak miłości mylić czy też utożsamiać z przywiązaniem lub pociągiem seksualnym. Stan miłości mija, gdy pojawi się kolejna osoba, która wywoła poryw. Jak podkreślają meksykańscy naukowcy, potem pozostaje przywiązanie lub sympatia.

Ich zdaniem statystycznie trwa ono cztery lata i zostało przez nich określone jako „stan czasowej niepoczytalności". Miłość jest obsesją i każdy zakochany przestaje być produktywny.

 

Uczeni ujawniają, że stan zakochania zawsze musi się skończyć, bo mózg nie może ciągle pracować na najwyższych obrotach. Nie należy jednak miłości mylić czy też utożsamiać z przywiązaniem lub pociągiem seksualnym. Stan miłości mija, gdy pojawi się kolejna osoba, która wywoła poryw. Jak podkreślają meksykańscy naukowcy, potem pozostaje przywiązanie lub sympatia.

Autor: Świat Zdrowia