Mężczyzna u kosmetyczki

Prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć tytoniem i stajnią – taki stereotyp, znajduje zwolenników nawet dzisiaj – w dobie zniewieściałych gwiazd pop kultury. A czy prawdziwy mężczyzna może iść do kosmetyczki? I to nie na randkę, ale po to, by poddać się zabiegom kosmetycznym?

Prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć tytoniem i stajnią – taki stereotyp, znajduje zwolenników nawet dzisiaj – w dobie zniewieściałych gwiazd pop kultury. A czy prawdziwy mężczyzna może iść do kosmetyczki? I to nie na randkę, ale po to, by poddać się zabiegom kosmetycznym?

Skóra mężczyzny jest grubsza i starzeje się wolniej niż kobieca a to dlatego, że zawiera więcej kolagenu odpowiadającego za jej sprężystość. Nie oznacza to jednak, że zmarszczki nie imają się panów. Oczywiście pojawiają się, z tą różnicą, że są głębsze i trudniej usuwalne.


Skóra hipopotama

Prawidłowo funkcjonująca skóra posiada ochronę hydro – lipidową, którą wytwarzają gruczoły łojowe. Mężczyźni, poprzez codzienne golenie, naruszają tę naturalną warstwę ochronną. Do tego mogą pojawić się problemy łojotokowe, a to już jest wystarczające pole do popisu dla kosmetyczki.

Najczęściej stosowanym zabiegiem kosmetycznym u mężczyzn jest oczyszczanie twarzy, które polega na złuszczeniu starego zniszczonego naskórka – peelingu oraz nałożeniu maseczki zmiękczającej naskórek i powodującej otwarcie porów skóry.

Kolejny zabieg polegający na oczyszczeniu cery jest bardziej bolesny. Jego dotkliwość można porównać wręcz z wizytą u dentysty. Polega na wyciskaniu ze skóry twarzy drobnych zaskórniaków. Po zabiegu, na oczyszczoną twarz stosuje się maseczkę, która powinna ściągnąć i wygładzić skórę zmaltretowaną przez dłonie kosmetyczki. Do pełnego relaksu niezbędny może okazać się masaż twarzy.

Mężczyźni korzystają także z zabiegów manikiurzystek i pedikiurzystek. Pielęgnacja paznokci u stóp stanowi problem np. dla mężczyzn z okazałą tuszą. Niektórzy decydują się na polerowanie płytki paznokcia, jednak lakier, nawet w dzisiejszym liberalnym świecie, uznawany jest już za ekstrawagancję.


Męska depilacja

Miejscem najczęściej depilowanym przez mężczyzn są okolice pach. Ponad połowa panów usuwa również zbędne owłosienie z klatki piersiowej, a jedna czwarta z pleców. Najmniejszą popularnością wśród mężczyzn cieszy się golenie miejsc intymnych i nóg. Panowie do gabinetów kosmetycznych przyprowadzani są najczęściej przez partnerki, sami, bez przymusu, rzadziej decydują się na usunięcie zbędnego owłosienia.

Zabieg, który z pewnością przyda się niejednemu mężczyźnie to regulacja kształtu brwi. Nie każdy musi wyglądać jak marszałek Piłsudski - bujne i krzaczaste brwi błyskawicznie wydepiluje nam kosmetyczka. Trzeba pamiętać jednak o tym, że włosy odrastają, chyba że zostaną usunięte za pomocą lasera.

Znacznie łatwiej niż u kosmetyczki można spotkać mężczyzn w SPA , w saunie oraz podczas zabiegów relaksacyjnych, kąpieli i masaży. Ta forma dbałości o ciało jest wśród mężczyzn bardziej popularna i akceptowalna społecznie.

Autor: Daria Kaczmarek