Mężczyzn podnieca to co widzą, kobiety, to co słyszą

Utarło się przekonanie, że mężczyźni są wzrokowcami, dlatego kobiety tak dużą wagę przywiązują do własnego wyglądu. Kobiety chcą być podziwiane i komplementowane, ponieważ należą do słuchowców.

Utarło się przekonanie, że mężczyźni są wzrokowcami, dlatego kobiety tak dużą wagę przywiązują do własnego wyglądu. Kobiety chcą być podziwiane i komplementowane, ponieważ należą do słuchowców.

Co chcą widzieć mężczyźni?

Biodra i pośladki

Mężczyźni uważają je za najbardziej pociągające części ciała kobiety. Opięte spodnie, spódniczki powodują u mężczyzn powiększenie źrenic.


Piersi

Są esencją kobiecości. Nieprawdą jest, że męskie oko woli duże piersi, są gusta i guściki, jedni wolą duży biust, inni mniejszy. Często delikatnie odsłonięty biust powoduje uruchomienie męskiej wyobraźni i jest silniejszym bodźcem, niż widok nagiego biustu.


Nogi

Znajdują się na trzeciej pozycji ulubionych części ciała. Aksamitnie gładkie łydki i kształtne uda miło się ogląda zwłaszcza w spódniczkach mini i obcisłych spodniach.


Oczy

To zwierciadło duszy, to w nich szuka się pierwszego kontaktu, przyzwolenia na dalszy kontakt. Sprawny obserwator wyczyta wiele emocji z kobiecych oczu. Wyrażać mogą zainteresowanie, radość, smutek. Zdarzają się mężczyźni, którzy szukają kobiety o określonym kolorze oczu i konkretnej urodzie.


Usta

Dzięki nim można poczuć słodycz kobiety. Tu jest podobnie jak z biustem jedni wolą pełne usta, inni mniejsze o delikatnym zarysie. Jeszcze inni pomalowane, błyszczące lub naturalne.


Włosy

Blondynki, czy brunetki? Konflikt o to, który kolor jest lepszy trwa tak długo, że już nie wiadomo właściwe dlaczego się toczy. Włosy są ozdobą kobiety. Perfekcyjna fryzura często ją dopełnia.


Co chcą słyszeć kobiety?

Komplementy

W każdej kobiecie drzemie pragnienie, by jej starania o własny wygląd, o związek, troska o partnera były dostrzeżone i wyrażone słowami bądź gestem. Nie oznacza to jednak, że każde miłe słowo ma magiczną moc. Mało która kobieta nie wyczuje fałszu w komplementach, mających na celu zdobycie zaufania i wykorzystanie naiwności.


Czułe słówka

Kobieta rozkwita słuchając miłych, nasyconych czułością słów. Lubi jak mężczyzna wymyśla różne zdrobnienia jej imienia, lubi jak szepcze jej do ucha słowa nasycone erotyzmem. Te niepozorne słowa potrafią zdziałać cuda. Zmienić kobietę, jej stosunek do mężczyzny, a nawet do samej siebie. Potrafią działać, jak balsam dla duszy, wywołują uśmiech i poczucie zadowolenia.


Małe, niewinne kłamstewka

Potrafią przymrużyć na nie oko, kiedy słyszą np. „Kochanie pamiętałem o zakupach, ale tak się za tobą stęskniłem, że przybiegłem, aby cię zobaczyć”.

Autor: Andżelika Korczak-Urban, psycholog