Kremy do cery naczynkowej – opinie, składy

Wśród kremów do cery naczynkowej znaleźć można kremy na noc, na dzień, dermokosmetyki, kremy redukujące zaczerwienienia i podrażnienia, kremy do pielęgnacji cery wrażliwej i cery z trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając krem na naczynka.

Jaki krem do cery naczynkowej wybrać?

Wybierając krem na naczynka nie warto kierować się producentem, tylko tym, co krem ma w składzie i czy został przebadany dermatologicznie. Warto zwrócić uwagę na obecność składników wzmacniających ścianki żył krwionośnych. Są to m.in. ruszczyk kolczasty, miłorząb japoński, nagietek, ekstrakt z żurawiny, wyciąg z arniki górskiej, wyciąg z kasztanowca. Składniki kojące, odżywiające i nawilżające w kremach na naczynka to często: masło shea, aloes, pantenol, alantoina.


Dodatkowo kremy na dzień powinny posiadać filtr przeciwsłoneczny (minimum SPF 15). Każda cera jest inna i może reagować nieco inaczej na poszczególne składniki – krem na naczynka najlepiej więc dobierać metodą prób i błędów, zawężając wcześniej listę kremów do kilku produktów z dobrymi opiniami i dobrym składem.


Sprawdzamy składy kilku kremów dostępnych w aptekach.