Jak mężczyźni uwodzą kobiety?

Mężczyzna, który spotyka atrakcyjną kobietę, ma określoną strategię działania, która ma go doprowadzić do sukcesu, czyli do jej poznania. Co robi mężczyzna, by uwieść kobietę?

Mężczyzna, który spotyka atrakcyjną kobietę, ma określoną strategię działania, która ma go doprowadzić do sukcesu, czyli do jej poznania. Co robi mężczyzna, by uwieść kobietę?

Rozmawia z nią

Z kobietą trzeba rozmawiać. Kobietę najłatwiej jest uwieść słowami. Doświadczonemu uwodzicielowi wystarczy chwila, by osiągnąć zamierzony cel. Po prostu mówi to, co kobieta chce usłyszeć. Komplementuje jej wygląd, mówi jaka jest piękna, błyskotliwa i wyjątkowa. Inicjując rozmowę porusza tematy dla niej ciekawe. Jeśli kobieta zaczyna wypowiadać się na tematy typowo męskie, takie jak sport, samochody, komputery, powstrzymuje się wówczas od złośliwych komentarzy, by jej nie zranić.


Słucha jej

Słucha tego, co mówi, i nawet jeśli jest śmiertelnie znudzony babską paplaniną, udaje zainteresowanego. Skupia się na wrażeniach zmysłowych. Słyszy aksamitny głos, w jej oczach widzi palące się iskierki. Uwagę kobiety uzyska ten, kto uważnie słucha, nie przerywa, unika pytań ogólnych, na które kobieta może odpowiedzieć jedynie tak, nie lub nie wiem, zadaje pytania otwarte, by rozmówczyni mogła podzielić się swoimi myślami i wrażeniami.


Zwraca uwagę na mowę ciała

Kobiety przepadają za mężczyznami, których zachowanie zdradza pewność siebie. Sylwetka ma być wyprostowana, pierś wypchnięta do przodu, brzuch wciągnięty. Chód lekki, sprężysty, powolny, ale stanowczy. Przy siadaniu dobrze jest zajmować dużo miejsca, nie przysiadać na brzegu krzesła. Ważne są też mocne i tzw. otwarte gesty. Kobiety dobrze czują się w towarzystwie spokojnych i wewnętrznie uporządkowanych mężczyzn. Przy pierwszym spotkaniu należy uważać na spojrzenia – zbyt nachalne i długie patrzenie wprost w jej oczy może podziałać na damę odstraszająco.


Jest szarmancki

Na kobiety uwodząco działa atencja partnera: fakt, że otworzy przed nią drzwi, poda płaszcz, poniesie coś ciężkiego. Uwodzą je wszystkie gesty i dowody jego uważności, bo oczekuje od niego zaangażowania, wzięcia odpowiedzialności za nią i za związek. Kobieta potrzebuje, by okazywać jej zaangażowanie na tysiąc różnych sposobów: pamiętając o urodzinach, dając kwiaty, wręczając drobne prezenty, dzwoniąc na pogawędki, szanując przyjaciółki... To ją upewnia, że jest traktowana poważnie.


Dba o swój wygląd

Kobiety zwracają uwagę na powierzchowność mężczyzn. Patrzą na dłonie i buty, powinny być czyste. Chcąc robić dobre wrażenie na płci przeciwnej dobrze jest regularnie odwiedzać fryzjera, dbać o skórę twarzy, przyjemnie pachnieć. Warto także pomyśleć o odzieży. Kobiety preferują tzw. sportową elegancję. Zadbany wygląd jest ważnym elementem w zdobywaniu damskich serc.

Autor: Andżelika Korczak-Urban, psycholog