Jak kobiety uwodzą mężczyzn?

Termin „mowa ciała" oznacza komunikaty wysyłane nie przez słowa, lecz przez to co pokazuje ciało – poprzez sposób chodzenia, gestykulację, mimikę i sposób ułożenia sylwetki. Co robi kobieta, żeby przyciągnąć wzrok faceta?

Termin „mowa ciała" oznacza komunikaty wysyłane nie przez słowa, lecz przez to co pokazuje ciało – poprzez sposób chodzenia, gestykulację, mimikę i sposób ułożenia sylwetki. Co robi kobieta, żeby przyciągnąć wzrok faceta?

Nawiązuje kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy prowokowany przez kobietę trwa bardzo krótko, na początek kilka sekund. Potem często kobieta swój manewr powtarza aby dać jasny sygnał mężczyźnie, że się jej podoba.


Bawi się włosami

Często, kiedy dziewczyna jest zaangażowana w rozmowę, zaczyna bawić się włosami. Przeczesuje je ręką, podrzuca, przesuwa z tyłu do przodu, przechyla głowę lub nimi potrząsa, odsłaniając w ten sposób szyję. Szyja jest seksowna bo to zazwyczaj jedyne intymne odsłonięte miejsce na ciele kobiety. Te wszystkie niby przypadkowe ruchy świadczą o zainteresowaniu rozmówcą.


Poprawia garderobę i przegląda się w lusterku

Czasami kobieta wykonuje te gesty jeszcze przed kontaktem wzrokowym i uśmiechem, lecz jednak w większości przypadków następuje to po tym, gdy jest pewna, że mężczyzna ją widzi. By podkreślić piersi, siada prosto, by zwrócić uwagę na nogi może założyć nogę na nogę. Kobieta też może krótko spoglądnąć na swoje odbicie w szybie, albo wyciągnąć lusterko, gdyż chce się upewnić że korzystnie wygląda.


Zakłada szpilki

Większość mężczyzn nie potrafi oprzeć się kobiecie, która ma na nogach szpilki. Buty na wysokich obcasach działają jak afrodyzjak. Są bardzo kobiece, zmieniają całą sylwetkę. Kobieta prostuje plecy, wypina pupę, wypycha do przodu pierś, jej nogi wydają się dłuższe. Ale to nie koniec: w kobiecie na szpilkach pojawia się coś niepewnego. Nie jest ugruntowana, stabilna; sprawia wrażenie bardziej bezradnej, potrzebującej pomocy. A to przyciąga męskie spojrzenie wzbudza chęć zaopiekowania się nią.


Klepie w ramię

Szczególnie często dzieje się to, jeśli dziewczyna zostanie rozśmieszona albo mężczyzna sobie z niej zażartuje. Ona wtedy klepie go po przyjacielsku w ramie, jak gdyby za “karę”, ale prawda jest taka, że jest to znak, że dziewczyna czuje się bardzo swobodnie.


Uśmiecha się

Oznaką zainteresowania jest najczęściej przelotny półuśmiech, który kobieta czasem powtarza. Łączy go z ukradkowymi spojrzeniami, w kierunki wybranka.


Jest zwrócona do mężczyzny

Jeśli kobieta jest zainteresowana rozmówcą, to zwraca się w stronę rozmówcy – siedzi do niego przodem, pochyla się i kieruje nogi oraz stopy w stronę rozmówcy.

Autor: Andżelika Korczak-Urban, psycholog