Drożdże dla urody

Mają zbawienny wpływ na cerę, włosy i paznokcie. Zawierają mnóstwo cennych witamin, mikroelementów i enzymów. Z uwagi na zawartość łatwo przyswajalnego chromu, warto je stosować podczas odchudzania.

Mają zbawienny wpływ na cerę, włosy i paznokcie. Zawierają mnóstwo cennych witamin, mikroelementów i enzymów. Z uwagi na zawartość łatwo przyswajalnego chromu, warto je stosować podczas odchudzania.

Drożdże to nic innego jak jednokomórkowe grzyby, rozmnażające się przez pączkowanie. Mimo, że nie brzmi to zachęcająco, z ich stosowania płynie wiele korzyści dla zdrowia i urody. Są bogate w witaminy z grupy B oraz substancje mineralne takie jak fosfor, magnez, cynk, potas, żelazo, chrom i selen. Drożdże piwne są również bogatym źródłem chromu, którego niedobór powoduje wahania poziomu cukru we krwi.


Dla cery i włosów

Maseczka sporządzona z jednej łyżeczki drożdży piwnych z łyżką maślanki lub jogurtu naturalnego spowoduje, że cera nabierze blasku. Po dwudziestu minutach od nałożenia, twarz należy spłukać letnią wodą. Działanie oczyszczające, przeciwtrądzikowe, ujędrniające i odżywcze ma natomiast maseczka sporządzona z drożdży i mleka. Drożdże mają również cenne właściwości odżywiające i regenerujące włosy. Zapobiegają ich wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu, a zawarty w drożdżach cynk jest niezbędny do prawidłowego ich wzrostu.


Koktajl drożdżowy dla urody

Napój drożdżowy należy przygotować dodając do 1-2 łyżek drożdży szklankę wrzącej wody lub mleka. Następnie należy parzyć pod przykryciem przez około 5 minut. Dla smaku można dodać łyżkę miodu. Taki napój zawiera wiele składników energetycznych, budulcowych i wzmacniających organizm. Uodparnia oraz regeneruje. Przede wszystkim korzystnie działa na włosy i paznokcie.

Ważne jest, by woda lub mleko nie były letnie, gdyż drożdże nie zostaną „zabite” i zaczną fermentować w przewodzie pokarmowym. Dopóki nie zostaną strawione, mogą wywołać dolegliwości jelitowo – żołądkowe.


Drożdżowa kąpiel

Osoby, którym drożdżowy koktajl nie przypadnie do gustu, mogą spróbować wprowadzić cenne wartości drożdży do organizmu za pomocą kąpieli. Kostka drożdży plus litr wrzątku do wanny, a po starannym wymieszaniu dolać ciepłej wody i upiększająca kąpiel gotowa. Relaks w wannie powinien trwać nie dłużej niż pół godziny, a na koniec należy spłukać ciało ciepłą wodą. Taka kąpiel ma działanie łagodzące, poprawia samopoczucie i uspokaja.

Drożdże piwowarskie, można również kupić w aptekach w formie pastylek. Na rynku dostępne są także płatki drożdżowe – nieaktywne, suszone drożdże, które można wykorzystać do przygotowania odżywczych maseczek i pilingów, dodawać do zup, sosów, kanapek czy sałatek.

Autor: Oprac.AŁ