Co ma w sobie twoja nowa pierś?

Nawet jeśli marzysz od dawna o powiększeniu biustu masz jedynie mgliste pojecie o tym, jak wyglądają i z czego są wyprodukowane implanty, mające zmienić całe Twoje życie. Co powinnaś o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Nawet jeśli marzysz od dawna o powiększeniu biustu masz jedynie mgliste pojecie o tym, jak wyglądają i z czego są wyprodukowane implanty, mające zmienić całe Twoje życie. Co powinnaś o nich wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

- To co widzimy, biorąc implant do ręki, to jego zewnętrzna torebka, wytworzona z odpowiednio spolimeryzowanego silikonu o charakterze gumy – mówi dr Wiesław Bieńkowski, specjalista chirurgii plastycznej, dyrektor Centrum Medycznego Bieńkowski – Klinika Chirurgii Plastycznej.

Powłoka ta składa się z kilku warstw. Dzięki niej implant jest wytrzymały i sprężysty oraz odporny na rozerwanie. Powłoka ogranicza też do minimum przenikalność cząsteczkową i niemal wyklucza przenikanie substancji znajdujących się wewnątrz torebki do organizmu kobiety. Od zewnątrz torebka jest powleczona powłoką tytanową, świetnie tolerowaną przez ludzki organizm lub poliuretanową.


Żel wewnątrz

Wewnątrz torebki jest żel silikonowy, roztwór soli fizjologicznej lub mieszanka obu tych składników. Najczęściej jest to jednak sam żel, a to dlatego, że dzięki swej spoistości gwarantuje zachowanie kształtu implantu. Jego zaletą jest i to, że istnieje małe ryzyko przenikania jego mikrocząsteczek przez torebkę zewnętrzną, a w przypadku ewentualnego rozerwania osłonki (na przykład w wypadku samochodowym) zapobiega wyciekaniu silikonu.


Paszport i gwarancja

Warto też wiedzieć, że każdy implant renomowanej firmy ma swój paszport, czyli dokument z numerem seryjnym i wielkością. Może mieć również dożywotnią gwarancję na wady ukryte, niektóre placówki zajmujące się powiększaniem piersi wykorzystują tylko takie implanty, gwarantując tym samym jakość swych usług. Warto o tym pamiętać zanim dokona się wyboru producenta i samego implantu.


Cena nie zależy od wielkości

Ceny implantów są bardzo zróżnicowane i zależą od materiałów, z jakich zostały wykonane oraz od producenta. Koszt zabiegu nie jest natomiast uzależniony od wielkości wykorzystywanego implantu. W praktyce oznacza to, że implanty okrągłe kosztują od 3 do 5 tysięcy złotych, implanty anatomiczne, wyglądające bardziej naturalnie, o kształcie zbliżonym do kropli – od 6 do 8 tysięcy. Warto jednak pamiętać, że jest to cena implantu, pozostaje jeszcze koszt zabiegu i pobytu w placówce dokonującej zabieg.

Autor: Małgorzata Grosman