By powrócić do formy

Po sylwestrowym szaleństwie wielu z nas szybko musi wrócić do formy. Pomogą nam w tym proste zabiegi kosmetyczne.

Po sylwestrowym szaleństwie wielu z nas szybko musi wrócić do formy. Pomogą nam w tym proste zabiegi kosmetyczne.

Po Sylwestrze budzimy się czasem z ciężką głową i zmęczeniem wymalowanym na twarzy. Jesteśmy bladzi, wręcz lekko poszarzali, mamy sińce i obrzęki pod oczami. Bardzo nam się to nie podoba, zwłaszcza, że szybko trzeba wracać do pracy, a tam po porostu nie można źle wyglądać.


Peeling i maseczka

Z odsieczą przyjdą nam proste zabiegi kosmetyczne, które można wykonać samemu w domu. Wystarczy tylko przed balem odwiedzić drogerię lub gabinet kosmetyczny i zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki.

- Potrzebna będzie przede wszystkim dobrana do rodzaju cery maseczka o działaniu nawilżającym, odżywczym, łagodząca podrażnienia, odprężająca – mówi Barbara Lietz, właścicielka salonu kosmetycznego z podbydgoskiego Osielska. - Należy ją nałożyć na skórę twarzy po uprzednim zmyciu jej tonikiem lub płynem micelarnym. Można też wcześniej zrobić sobie peeling, ale pod warunkiem, że nie był robiony w ciągu kilku poprzednich dni, zaleca się bowiem ten zabieg raz na tydzień, nie częściej.


Coś pod oczy

Dobroczynne działanie maseczki uzupełni zabieg pod oczy. Wykorzystuje się w tym celu specjalne kosmetyczne „fasolki” lub płatki kolagenowe. Nakłada się je na skórę pod oczami i na powieki górne. Ich zadaniem jest zmniejszenie obrzęku pod oczami i odprowadzenie zalegającej limfy.

Jeśli nie mamy takich kosmetyków pod ręką zawsze możemy też sięgnąć po sprawdzone babcine sposoby. Okłady z naparu z czarnej herbaty lub choćby jej zaparzone torebki przestudzone i nałożone pod oczy. Dobre na taką okazję są też specjalne okularki żelowe, które przechowywane są w lodówce, a nałożone na skórę wokół oczu ochładzają ją likwidując obrzęki.


Sen działa cuda

Po zmniejszeniu obrzęku pod oczami oraz maseczce odprężającej i odżywiającej niewątpliwie poczujemy się lepiej. Bardziej naprężona skóra, rozświetlona i jasna pomoże nam wrócić po sylwestrowym szaleństwie do normy. Jeszcze tylko krem i już będzie znów wyglądać dobrze. Doskonałym kosmetykiem dla naszej twarzy i całego ciała będzie też… sen. Odpowiednia jego dawna nawet po nieprzespanej nocy zdziałać może cuda. Wypoczęci i wyspani będziemy się więc lepiej czuć, będziemy też lepiej wyglądać.

Autor: Małgorzata Januchowska