Buzia na stoku

Jest to jedno z niewielu miejsc, w których twarz może, a nawet powinna się świecić. Zanim wyjdziesz na stok zadbaj o swoją cerę. W przeciwnym razie będzie przesuszona, złuszczona i zmęczona. Do tego przybędzie jej zmarszczek.

Jest to jedno z niewielu miejsc, w których twarz może, a nawet powinna się świecić. Zanim wyjdziesz na stok zadbaj o swoją cerę. W przeciwnym razie będzie przesuszona, złuszczona i zmęczona. Do tego przybędzie jej zmarszczek.

Odpowiednia pielęgnacja skóry podczas pobytu na nartach czy snowboardzie to podstawa. Mimo panującego mrozu, promienie słoneczne odbijają się od śniegu i cera bardzo szybko się opala. Zimą mechanizmy obronne naskórka są osłabione, dlatego o buzię trzeba wtedy szczególnie dbać. Na negatywne czynniki atmosferyczne najbardziej narażona jest cera wrażliwa, naczynkowa i sucha.


Wskazane

- Przed wyjściem na stok dobrze posmaruj swoją twarz kremem z wysokim filtrem UV.

- Smaruj cerę kremem tłustym i odżywczym o gęstej konsystencji. Najlepiej, by w jego składzie znalazły się oleje roślinne, woski czy masło kakaowe.

- Na noc nałóż krem łagodzący podrażnienia i zaczerwienienia.

- Po zejściu ze stoku zdejmij ubranie oraz poczekaj aż ochłoniesz. Dopiero wtedy można napić się czegoś ciepłego.

- By uniknąć zmarszczek wokół oczu, pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych.

- Nie zapominaj o ochronie ust. Wargi posmaruj przed wyjściem na stok pomadką ochronną. Na noc nałóż na nie balsam odżywczy.


Zabronione

- By skóra mogła swobodnie oddychać, nie stosuj ciężkiego podkładu.

- Nie używaj kremów nawilżających! Jest w nich dużo wody i twoja twarz „zamarznie”. Od zimnego wiatru i mrozu skóra będzie zaczerwieniona, podrażniona, przesuszona i ściągnięta, a drobne naczynka krwionośne prawdopodobnie popękają.

- Niekorzystnie na skórę wpływa picie gorących napojów lub alkoholu zaraz po zejściu ze stoku, gdyż rozszerzają naczynka krwionośne.


Jak ratować buzię?

Jeśli jednak nie udało ci się ochronić cery podczas zimowego szaleństwa, zaraz po powrocie idź do kosmetyczki. Na przesuszoną i złuszczoną skórę pomoże maska z alg. Domowym sposobem, który można zastosować na noc jest olejek arganowy, zawierający witaminę E. Nawilży, wygładzi, ujędrni i zmiękczy on cerę, a także doda jej świeżości.

Najlepiej jednak przed mrozem, wiatrem i słońcem zabezpieczyć buzię zawczasu.

Autor: Oprac.AŁ