Bakterie w domu

Nawet najczystsza kuchnia może być domem miliardów bakterii. Weź pod mikroskop zlewozmywak, ściereczki i deski do krojenia.

Nawet najczystsza kuchnia może być domem miliardów bakterii. Weź pod mikroskop zlewozmywak, ściereczki i deski do krojenia.Najwięcej niebezpiecznych bakcyli żyje w zlewozmywaku, a dokładniej w jego odpływie. Trzeba więc go bardzo dokładnie czyścić. Aby bakterie ze zlewu nie dostały się do owoców i warzyw, najlepiej myć je w misce, a nie bezpośrednio w zlewie. Drugim niebezpiecznym siedliskiem są gąbki i ścierki, którymi myjemy naczynia. Żeby zapobiegać zakażeniom, musisz co tydzień je zmieniać albo często odkażać w mikrofalówce. Także raz na siedem dni trzeba wymieniać ręczniki kuchenne. I jeszcze jedno, o wiele higieniczniejsze są plastikowe i szklane deski do krojenia niż te drewniane.

Najwięcej niebezpiecznych bakcyli żyje w zlewozmywaku, a dokładniej w jego odpływie. Trzeba więc go bardzo dokładnie czyścić. Aby bakterie ze zlewu nie dostały się do owoców i warzyw, najlepiej myć je w misce, a nie bezpośrednio w zlewie.

 

Drugim niebezpiecznym siedliskiem są gąbki i ścierki, którymi myjemy naczynia. Żeby zapobiegać zakażeniom, musisz co tydzień je zmieniać albo często odkażać w mikrofalówce. Także raz na siedem dni trzeba wymieniać ręczniki kuchenne. I jeszcze jedno, o wiele higieniczniejsze są plastikowe i szklane deski do krojenia niż te drewniane.

Autor: Świat Zdrowia