Aplikacja mobilna dla diabetyków Diabdis z szansą na ważną nagrodę - ZAGŁOSUJ

„Diabdis – cukrzyca pod kontrolą” to rozbudowany dzienniczek glikemii, w którym można nie tylko sprawdzić liczbę wykonanych pomiarów glikemii, ale też czatować ze specjalistami. Aplikacja dla diabetyków została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards 2017 w kategorii zdrowie i edukacja.

„Diabdis – cukrzyca pod kontrolą” to rozbudowany dzienniczek glikemii, w którym można nie tylko sprawdzić liczbę wykonanych pomiarów glikemii, ale też czatować ze specjalistami. Aplikacja dla diabetyków została nominowana do nagrody Mobile Trends Awards 2017 w kategorii zdrowie i edukacja.

Mobile Trends Conference odbędzie się 1-2 marca 2018 roku w Krakowie. Nagrody przyznawane są co roku firmom, które z sukcesem posługują się technologiami mobilnymi w swoich projektach. W kategorii zdrowie i edukacja nominowana jest aplikacja dla diabetyków Diabdis.


>> Wypróbuj Diabdis

Co wyróżnia Diabdis na tle innych aplikacji dla diabetyków?

– Diabdis to przede wszystkim rozbudowany i czytelny automatyczny dzienniczek glikemii, możliwość czatu ze specjalistami, takimi jak diabetolog, edukator cukrzycowy, czy dietetyk, a także kalkulator wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, w jednym – wyjaśnia Agata Szecówka z Diabdis.


Dostęp do historii pomiarów i generowanie raportów wyników glikemii daje pacjentowi pełny podgląd na kontrolę cukrzycy, a także umożliwia poprawienie dotychczasowych wyników.


Udogodnieniem aplikacji jest możliwość zainstalowania jej na smartwatch’u, co umożliwia kontrolę nad glikemią osobom, które są w ciągłym biegu. Aplikacja dostosowana jest do osób w każdym wieku, o różnych typach cukrzycy. Użytkownik może zainstalować aplikację w każdej chwili na smartfonie z systemem Android lub iOS.


Głosowanie internautów trwa od 24 stycznia 2018 r. do 2 lutego 2018 r.:


Glukometry w Diabdis i nowa wersja aplikacji

Diabdis w 2017 roku rozpoczął współpracę z jednym z największych producentów glukometrów – firmą Johnson&Johnson. Dzięki temu w ofercie Diabdis użytkownik ma możliwość wyboru glukometru: Diagnostic Gold oraz One Touch Select Plus.


Szymon Dziedzic, Diabdis: – Jednym z wyzwań na kolejne kilkanaście miesięcy jest zaoferowanie aplikacji Diabdis pacjentom z kilku krajów europejskich. Wprowadzamy też funkcję wygodnego zamawiania leków z odbiorem w swojej aptece - dzięki współpracy z Apteline.pl.


W kwietniu została wydana nowa wersja aplikacji. – Oprócz standardowego automatycznego zapisywania wyniku glikemii w aplikacji można dodać w niej także przyjętą dawkę insuliny, odbytą aktywność fizyczną, spożyty posiłek, a także wygenerować raport w formacie PDF dla lekarza prowadzącego – mówi Agata Szecówka.


Dodatkowo pojawiły się algorytmy, które analizują na bieżąco wyniki pacjenta, podejmują one działania dopasowane do poziomów cukru użytkownika.


Plany rozwoju Diabdis

W najbliższym czasie plany rozwoju oferty Diabdis uwzględniają rozbudowę algorytmów analizujących na bieżąco wyniki glikemii pacjentów.


– Ma to na celu lepsze dopasowanie komunikatów otrzymywanych przez pacjentów, a także wywołanie bardziej intensywnych interakcji z użytkownikami aplikacji – wyjaśnia Szymon Dziedzic z Diabdis. I dodaje: – Pracujemy również nad poszerzeniem oferty kierowanej dla naszych pacjentów o produkty z innych kategorii – np. tele-ekg czy funkcję wygodnego zamawiania leków z możliwością odbioru w swojej aptece – dzięki współpracy z Apteline.pl. Jednym z wyzwań na kolejne kilkanaście miesięcy jest również zaoferowanie aplikacji Diabdis pacjentom z kilku krajów europejskich.


>> Kontrola cukrzycy: glukometry, lancety, nakłuwacze, paski do glukometrów

Autor: Jacek Krajl