Alkohol - przyjaciel raka

Nadmierne picie alkoholu może zwiększyć ryzyko pojawiania się nowotworu krtani, przełyku, jelita grubego, wątroby i piersi.

Nadmierne picie alkoholu może zwiększyć ryzyko pojawiania się nowotworu krtani, przełyku, jelita grubego, wątroby i piersi.

Co ciekawe, amerykańscy uczeni odkryli, że może on mieć związek również z rakiem płuc. Naukowcy z Kalifornii przebadali 126 tys. osób. Stan ich zdrowia śledzili przez prawie 30 lat. Z badań wynika, że największy wpływ na powstanie tego nowotworu ma palenie papierosów. Na ryzyko powstania raka płuc jesteśmy również narażeni, pijąc duże ilości alkoholu. Z badań wynika, że piwo stanowi dla nas większe zagrożenie niż wino, czy napoje spirytusowe. Co zrobić, by ochronić się przez tym nowotworem? Po pierwsze nie palić, po drugie jeść dużo owoców. Panie powinny pić również więcej czarnej herbaty.

Co ciekawe, amerykańscy uczeni odkryli, że może on mieć związek również z rakiem płuc. Naukowcy z Kalifornii przebadali 126 tys. osób. Stan ich zdrowia śledzili przez prawie 30 lat. Z badań wynika, że największy wpływ na powstanie tego nowotworu ma palenie papierosów. Na ryzyko powstania raka płuc jesteśmy również narażeni, pijąc duże ilości alkoholu. Z badań wynika, że piwo stanowi dla nas większe zagrożenie niż wino, czy napoje spirytusowe.

 

Co zrobić, by ochronić się przez tym nowotworem? Po pierwsze nie palić, po drugie jeść dużo owoców. Panie powinny pić również więcej czarnej herbaty.

Autor: Świat Zdrowia