Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Zaburzenia schizoafektywne- Ketilept i Abilify nie działają- post a 24 lipca 2009 | 2009-08-05 21:57:48

Witam!Choruję na zaburzenia schizoafektywne od kilkunastu lat. Biorę takie leki jak Ketilept 600 mg i Abilify 30mg. Miesiąc temu lekarz podniósł mi dawkę Abilify z 15 do 30 mg. Początkowo te 30 mg działało na mnie dobrze bo obniżyło napięcie, scaliło trochę moją osobowość i wywołało pustkę w głowie, ale równo miesiąc po włączeniu dawki 30 mg czułem się tak jakbym miał nawrót choroby tzn obudziłem się rano zezłoszczony, miałem natrętne myśli i to trwało jakieś dwie godziny, później wpadłem w taką apatię,że miałem problemy z myśleniem.Czy te działanie przeciwpsychot. jest za słabe? O co chodzi?

Choroba schizoafektywna to zaburzenie, w którym występują objawy zarówno z kręgu schizofrenii jak i choroby afektywnej (jedno lub dwubiegunowej).

W leczeniu zaburzeń schizoafektywnych stosuje się różne leki, które z grubsza można podzielić na neuroleptyki (jak wpomniany przez Pana Ketilept i Abilify) oraz stabilizatory nastroju czyli najczęściej leki przeciwpadaczkowe (karbamazepina, kwas walproinowy lub lamotrygina) lub lit. Uzyskanie stabilnej remisji w zakresie objawów wymaga niejednokrotnie indywidualnego dopasowywania leków z obu tych grup.

Oczywiście, nawet przy dość dobrym efekcie leków mogą zdażyć się sytuacje, gdy samopoczucie na krótko (w obrębie godzin lub pojedynczych dni)- jest gorsze, nie wymaga to na ogół istotnej zmiany leków.Aleksandra Kasperowicz-Dąbrowiecka dr n. med. Specjalista psychiatra

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.