Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Piotr Siwek

dr n. med. Ginekolog, położnik

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Torbiel przegrody przezroczystej | 2010-01-20 18:45:49

Witam Mój syn urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu ciąży po urodzeniu zrobiono mu usg główki i wyszło że widoczna torbiel przegrody przezroczystej niewielkich rozmiarów. Dzisiaj miał kolejne usg w 7 tygodni życia i wyszło że jest torbiel wielkości 10 mm. Chciała bym wiedzieć czy to coś groznego z góry dziękuje

Droga Pani,
Torbiele przegrody przezroczystej występuja w 0.18% do 2% populacji dorosłych. Niesymptomatyczne zmiany są niegroźne i w większości przypadków te torbiele ulegają wchłonięciu. Pojawiają sie jednak torbiele, którym towarzyszą objawy: zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego lub asymetrii struktur mózgowia w badaniu obrazowym mózgu. Powiększenie samo w sobie torbieli nie jest groźne a jej wymiary oscylujące w obrębie 1cm nie są groźne.
Pani synek powinien mieć wykonywane kontrolne badanie USG co jakiś czas (co 3-6 miesięcy). Ostatnie badanie bedzie wykonane około roku życia. Jeżeli nie pojawią się żadne niepokojące objawy w kontrolnych badaniach, ta torbiel nigdy o sobie nie da znać.
Serdecznie pozdrawiam,
Jan Mazela

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2012-05-10 15:38:54 cytuj

U syna wykryto torbiel przegrody przezroczystej. W wieku 9 lat nastąpiła utrata przytomności był w szpitalu . Od 4 lat nic złego sie nie dzieje badanie rezonansu wykryło torbiel przegrody przezroczystej czy mam powody do niepokoju i jakie mogą być dalsze konsekwencje .proszę o poradę .

Gość  |  2011-10-03 22:33:42 cytuj

przy tego rodzaju chorobie te leki sa nie do zniesienia a takze brak koncentracji i to bardzo utrudnia zycie. ale trzeba brac tabletki bo nie da sie zyc a potem lekarze mowia o uzaleznieniu i wszystko okresla sie mianem epilepsja

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.