Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Tłuszczak na plecach | 2009-10-13 23:54:28

utwożył mi się na plecach tłuszczak tak stwierdził lekasz ogulny czy można to usunąć bez konsultaci z chirurgiem i czy to jest bezpieczne.

Odpowiedź jest prosta: jeśli tłuszczak ma być usunięty, to wykona to chirurg. NIkt inny tego zrobić nie potrafi. Proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej, gdzie lekarz zbadana Pana/Panią i zadecyduje, czy zmianę usuwać. Jeśli usuwać, to  w jakich warunkach: w poradni, czy na sali operacyjnej. Decyzja zależy od wielkości tłuszczaka i od jego dokładnej lokalizacji.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2011-05-23 21:43:19 cytuj

tydzie temu mialem zabieg usneli mi tluszczaka kompletnie nic mnie nieboli a byl wiekosci gesiego jaja norbert

Gość  |  2011-03-26 23:28:08 cytuj

Tłuszczaka na swojej łopatce zauważyłam 9 lat temu miał około 5 centymetrów.Na wizycie u lekarza dowiedziałam się ,że można z tym żyć,albo usunąć i że może urosnąć do wielkości głowy noworodka.Postanowiłam go nie ruszać i wszystko było dobrze do czasu jak rok temu zaczął mnie boleć gdy coś ciężkiego dzwigałam(mam prace gdzie niestety muszę dzwigać więc zaczęła mnie boleć cała ręka,cięzko było podnieść ją do góry,a w nocy cierpła i nie mogłam spać na tym boku.Wizyta u chirurga i decyzja,że trzeba wyciąć bo skoro daje takie objawy to może rośnie.Zabieg ambulatoryjny w znieczuleniu miejscowym trwał 30 minut.Nic nie bolało,ale tluszczak był tak wrośnięty przy mięśniu że lekarz miał problemy z jego wycięciem.Strasznie się bałam,że może to nie tluszczak a tłuszczakomięsak złośliwy.4 tygonie chorobowego,przez pierwsze dwa tygodnie nie moglam ruszać za mocno ta ręka,ani spać na plecach,ani na tym boku.Własnie wczoraj odebrałam wynik jest wszystko dobrze-to na szczęćcie tylko tłuszczak jak powiedział lekarz a byl tak rozrośnięty bo za dlugo zwlekalam z usunięciem go.Teraz tak dlugo to się goi.dlatego każdemu kto to czyta radzę nie czekac tyle lat co ja bo po co się potem męczyć.Minęły 4 tygodnie a ciągle boli jeszcze trochę

Gość  |  2010-08-24 17:51:20 cytuj

Witam,3 tygodnie temu miałam zabieg (na bloku operacyjnym) tłuszczaka o wielkości 9x4x1,5 cm między łopatka, a kręgosłupem. Zabieg osobiście bolesny ale tylko przez znieczulenie (zastrzyki), tak to nic nie bolało nawet po zabiegu. Chciałam zapytać, po jakim czasie można uprawiać sporty np. bieżnia itp na siłowni oraz czy można pływać? Lekarz nie udzielił mi takiej informacji. Szwy miałam ściągnięte tydzień temu i prawie już nie ma śladu po zabiegu oraz kiedy można zacząć używać maści na blizny? Pielęgniarka mówiła, że 6 tygodni po zabiegu, ale osobiście uważam, że to za późno, ale wole nie ryzykować bo lekarzem nie jestem. Proszę o radę

Gość  |  2010-08-18 12:05:15 cytuj

moja córka ma tłuszczaka na pod ramieniu na tętnicy czy jest to niebezpieczne ?Czy potrzeba natychmiastowego zabiegu ?

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.