Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

STANY PODGORĄCZKOWE | 2009-05-29 17:57:00

Witam Mam taki problem Od jakichś 2 tygodni mam temp. 37,4 kreski, do tego straszny ból głowy. Robiłam badania, Krwi, moczu, tomografię głowy, erntgen zatok i Pani doktor neurolog twierdzi, że wyniki mam KSIĄZKOWE. Ale czuję się coraz gorzej i cięzko mi w pracy. Poszę mi pomóc, do kogo się zwrócić??

Witam serdecznie!

Stany podgorączkowe nie stanowią problemu diagnostycznego, jeśli  towarzyszą infekcji .Problemem stają się jeśli trwają długo a ich  przyczyny nie da się ustalić. W związku z tym na wstępie  istotne jest poszukiwanie potencjalnego  ogniska zapalnego .Badania diagnostyczne pomocne w rozwiązaniu problemu to: rtg płuc, morfologia z rozmazem,  CRP, mocz badanie ogólne, badania wirusologiczne usg jamy brzusznej, rtg.zatok ,ew.kons. ginekologiczna, laryngologiczna, neurologiczna, stomatologiczna. Niejasne stany podgorączkowe mogą być  również związane z pobytem w strefie tropikalnej.

W odpowiedzi na Pani zapytanie informuje ,że dolegliwości wymagają pogłębienia diagnostyki. Jest ona  niejednokrotnie  skomplikowana i czasochłonna. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.