Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Michał Sroka

dr n. med. Internista, diabetolog

Wieloletni specjalista, ekspert w dziedzinie diabetologii. Pracuje na Oddziale Nefrologiczno-Diabetologicznym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Rumień na nodze | 2010-07-30 16:10:31

Witam, moje pytanie brzmi czy to, co zaraz opiszę to może być alergia na ukąszenia komarów i jeśli to (lub nie) to co z tym zrobić i gdzie się udać. Otóż moją mamę ostatnio coś ugryzło, był to najprawdopodobniej komar i zrobił jej się taki rumień w miejscu ukąszenia. Ukąszenie było na nodze. Najpierw wielkie czerwone koło wokół rany, które puchło i swędziało a później ból nogi i rany... Poszła mama z tym do internisty, od którego dostała antybiotyk doustny oraz maść. Pomogło. Lecz ostatnio znów została przez coś ukąszona z tym, że w drugą nogę i znów jest to samo co wcześniej. W aptece dostała maść z antybiotykiem, lecz poza tym, że znikła gorączka to żadnych zmian nie widać. Nadal boli. Dodam, iż mama tak nigdy nie miała; zatem co to może być i gdzie się z tym udać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. Monika

Witam. Przeprasza za opóźnienie w odpowiedzi. Trudno opdowiedzić na Pani pytanie bez obejrzenia zmiany. Bywają schorzenia mające taki przebieg ale nie związane z ukąszeniem owada. Proszę skontaktować się z dermatologiem który na pewno postawi prawidłową diagnozę. Pozdrawiam.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.