Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

PRZYŚPIESZONY PULS | 2009-05-18 22:56:41

8 miesięcy temu poczułam straszny lęk i miałam przyspieszone bicie serca(99). Zrobiłam badania i wyszły dobre,miałam ekg i też wszystko wpożądku tylko to przyspieszone bicie serca i dziwne uczucie lęku. Lekarz przepisał mi Sedam 6 i Bisopromerc 5 i to mi pomogło. Póltora m-ca temu odstawiłam leki zgodnie z zaleceniem lekarza, ale teraz dość często mam takie łomotanie serca i przyspieszony puls. Jak wykonuje jakiś wysiłek to serce mi strasznie łomocze.Z czym to może być związane i czy powinnam dalej brac leki na zwolnienie pracy serca?

Witam serdecznie !

Przyśpieszony puls powyżej 90/min nazywamy tachykardią. Jego przyczyną u zdrowych osób mogą być: stany emocjonalne,wysiłek fizyczny, używki ( kawa, alkohol, papierosy). W stanach chorobowych przyśpieszony puls towarzyszy: nadczynności tarczycy, chorobom zakaźnym, gorączce. Może być on także zwiastunem chorób układu krążenia. Nierzadko występuje jako efekt  niepożądany w trakcie stosowania niektórych leków. W celu wyjaśnienia przyczyny należy wykonać badania laboratoryjne m.in. TSH, OB., morfologia z rozmazem oraz EKG. Standardowy pojedynczy zapis EKG czasami nie wystarcza do wyjaśnienia przyczyny dolegliwości.Wymaga to pogłębienia diagnostyki kardiologicznej.

W odpowiedzi na Pani pytanie odnośnie dalszego postępowania i  leczenia proponuję wykonać specjalistyczne badania poprzez poradnię kardiologiczną .

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.