Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Michał Sroka

dr n. med. Internista, diabetolog

Wieloletni specjalista, ekspert w dziedzinie diabetologii. Pracuje na Oddziale Nefrologiczno-Diabetologicznym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Przyspieszone tętno i dolegliwości | 2010-01-03 23:14:18

Witam! Od2 lat mam problem z przyspieszonym pulsem w stanie spoczynku norma 80-90, cisnienie 100/70 90/60 do tych objawów dochodzi : częste pocenie się, czerwienienie twarzy i dekoldu, szumy mrowienie i uczucie pustki w głowie,. Ekg i usg wyszło dobrze, holter-wzmożona tachykardia,a poza tym dobrze.Tomografia glowy też wyszła dobrze.Mam wrażenie, że objawy pochodzą od przyspieszonego pulsu. Lekarze twierdzą, że to nerwica wegatatywna i radzą skonsultować to z psychiatrą.Ja nie bardzo chcę brać leki antydepresyjne, jak inaczej mogę sobie pomóc ? jestem szczęsliwą mamą i żoną, mam dla kogo żyć

Witam serdecznie,

Wartości tętna w spoczynku, które Pani przytacza mieszczą się w normie. Przypomnę, iż może ono wynosić od 60 do 100 uderzeń w ciągu minuty – proszę zajrzeć do wcześniejszych moich odpowiedzi na pytania.
Pozostaje problem opisywanych przez Panią dolegliwości, wyniku holtera (tachykardia jest to przyspieszona częstość serca) oraz faktu, iż wykonano u Pani również inne badania (np. tomografię głowy). Krótko mówiąc, pytania nie da się rozstrzygnąć na łamach stron WWW.
Chciałbym natomiast dodać, iż objawy które mogą być związane ze stanami lękowymi nie są równoznaczne z depresją i nie zawsze jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leków przeciwdepresyjnych. Dlatego może warto posłuchać lekarzy, którzy Panią badali i mają znacznie lepsze możliwości oceny ewentualnych przyczyn dolegliwości niż ja i udać się do psychiatry?

Pozdrawiam

Rafał Dankowski

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.