Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

PÓŁPASIEC LECZENIE | 2009-07-09 20:22:50

witam. Mąż mąż ma półpasiec. Czy może stosować NEOMYCINUM-w aerozolu? jesli nie może - to czym to wyleczyć?

Półpasiec  jest chorobą wirusową  wywołaną przez reaktywację wirusa varicella-zoster. Leczenie polega przede wszystkim na łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz zmian skórnych. W przypadku  półpaśca rozsianego lub ocznego oraz powikłań narządowych zaleca się stosowanie leków przeciwwirusowych. Czasokres leczenia wynosi około2-3 tyg dla przypadków bez powikłań.

W odpowiedzi na pytanie  informuje ,że do leczenia miejscowego stosuje się preparat w postaci zawiesiny o nazwie PUDRODERM dostępny bez recepty. Nanosi się go na zmienione chorobowo miejsca 2-3 x dz. (ważne jest   ograniczenie kontaktu  z wodą zmian skórnych do czasu wyleczenia)

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2011-12-02 12:07:51 cytuj

mam jakąś masć vratizolin i tabletki flonidan, neosine. czy one są skuteczne? przepisał mi je lekarz i nie widać jak narazie zmian.. proszę o pomoc.

Gość  |  2011-03-17 14:44:19 cytuj

obecnie nie stosuje się pudrodermu tylko fiolet na spirytusie lub wodzie(Gencjana),szybkie zastosowanie leków p/wirusowych jest też polecane szczególnie do 24h od wstąpienia wysypki;zgadzam się z przedmówczynią o stosowaniu wit B

Gość  |  2011-03-13 19:18:29 cytuj

niestety tez mnie dopadla ta choroba .byłam u lekarza ale nic mi nie pomógl witaminka B i tyle, a mi sie przenioso z pleców na brzuch no i oczywiscie ból .kupię sobie tą maśc pudrodem .moze będzie lżej

Gość  |  2011-02-01 10:35:15 cytuj

Gość:
zgadzam się,że pudroderm jest bardzo skuteczny.Obecnie go stosuję.Chora na półpaśca!

Gość  |  2010-09-27 10:40:36 cytuj

Witam. Zadziwia mnie fakt na indolencje i niedouczenie lekarzy. Cierpiałam straszne męki po przebytym półpaścu do tego doszedł potworny świąd. Lekarka przepisywała tony środków przeciwbólowych i odczulających, które nic nie pomagały. Bardzo prosty sposób to "AMPUŁKI MILGAMMA N" zastrzyki do mięśniowe wymagana recepta, koszt 20 kilku zlotych. Brałam co drugi dzień po drugim zastrzyku była już kolosalna poprawa, na całą kuracje starcza 5 ampulek, które są w opakowaniu. Można oczywiście w razie czego zaaplikować następną serię. Choroba bezpowrotnie się usunęła. Nie są to zastrzyki inwazyjne ponieważ są witaminowe z grupy B. GORĄCO POLECAM ŻYCZĘ ZDROWIA!!!!

Gość  |  2010-09-03 20:52:40 cytuj

zgadzam się,że pudroderm jest bardzo skuteczny.Obecnie go stosuję.Chora na półpaśca!

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.