Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

POCZĄTKI CUKRZYCY | 2009-07-02 21:35:03

Witam Mam 29 lat zauważyłam ostatnio u siebie dziwne objawy trzęsą mi się ręce,robi mi się słabo szybciej niż zwykle się męczę przyjmowałam zastrzyki domięśniowe z Fe i witaminy B12 ponieważ miałam anemię. Mam też skaczący cukier czy to mogą być początki cukrzycy?Do jakiego specjalisty powinnam się wybrać i jakie badania zrobić?Proszę uprzejmie o poradę.

Witam serdecznie!

„Skaczący poziom cukru „ nie musi od razu oznaczać problemów. Ważne są kryteria pomiaru oraz jego wyniki. Prawidłowy poziom cukru na czczo wynosi do 99mg%, pomiędzy 100mg% a 125 mg% oznacza stan przedcukrzycowy , 126mg% i powyżej cukrzycę. Prawidłowy poziom cukru 2 godz po posiłku wynosi do 139mg%,pomiędzy 140mg% a 199mg% oznacza stan przedcukrzycowy, 200mg% i powyżej cukrzycę. Za kryterium rozpoznania cukrzycy przyjmuje się dwukrotnie zły wynik porannej glukozy co najmniej 126 mg% lub przygodny poziom glukozy powyżej 200mg% z objawami hiperglikemii.

W odpowiedzi na pytanie proponuję przed wszystkim wykonać -test obciążenia glukozą oraz w związku z leczoną anemią skontrolować morfologię oraz poziom żelaza .

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

carewna  |  2009-08-04 04:31:28 cytuj

Jestem chora na cykrzycę. Mam utratę czucia w kończynach i częste skurcze. Czy to jest uszkodzenie nerwów tzw.polineuropatia. Ból nóg nasila się o godzinie trzeciej w nocy i tak jest codziennie. Nie muszę nastawiac budzika. Trwa to okolo dwoch godzin. Mam ogromne problemy z chodzeniem. Jakie badania mam zrobić i do jakiego specjalisty się wybrać. Proszę o poradę.

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.