Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

PŁYN W PŁUCACH | 2009-03-19 13:42:14

tekst Twojego pytania... Witam! Moja mama, lat 80 ma płyn w płucach. W jaki sposób można go zlikwidować? Czy konieczne jest hospitalizowanie

Obecność  płynu w jamie opłucnowej  może być dwojakiego pochodzenia. Wyróżniamy przesięk i wysięk. Przesięk jest to płyn niezapalny gromadzący się  w przebiegu niewydolności  układu krążenia, wysięk  natomiast może powstawać  w wyniku stanu zapalnego, choroby nowotworowej, chorób autoimmunologicznych. Rzadko płyn może  być  również krwiakiem  np. w następstwie urazu lub  wylewem chłonki do jamy opłucnej. Badaniami  obrazowymi potwierdzającymi  obecność płynu są : rtg klatki piersiowej, usg jam opłucnowych, badanie TK płuc. Poszerzenia diagnostyki  o nakłucie jamy opłucnowej będą wymagały przypadki w których  przypuszczalnie  płyn może być pochodzenia wysiękowego. Pobranie a następnie badanie laboratoryjne płynu jest bardzo ważne w określeniu potencjalnej choroby oraz stopnia jej zaawansowania.

W odpowiedzi na  Pana pytanie dysponując  jednak zbyt małą wiedzą  o  przypadku matki uważam, że  najprawdopodobniej jest to płyn powstający w wyniku niewydolności układu krążenia .W szczególnie zaawansowanych przypadkach wymaga  to leczenia szpitalnego , w pozostałych modyfikacji  leczenia farmakologicznego w warunkach ambulatoryjnych..

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2012-06-26 18:02:58 cytuj

Gość:
moj brat mial wypadek, ma polamane zebra przy kregoslupie i obojczyk, czeka na operacje obojczyka, ktora nie jest mozliwe do poki zebra sie nie zrosna. Dzis lekarz powiedzial ze w plucach jest plyn, nie wiem co z tym zrobic? czy to zagraza zyciu?

Gość  |  2012-03-18 21:10:21 cytuj

moj brat mial wypadek, ma polamane zebra przy kregoslupie i obojczyk, czeka na operacje obojczyka, ktora nie jest mozliwe do poki zebra sie nie zrosna. Dzis lekarz powiedzial ze w plucach jest plyn, nie wiem co z tym zrobic? czy to zagraza zyciu?

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.